Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa obudowa do Clarion SW3011

22 Maj 2007 11:47 2073 9
  • Poziom 11  
    Witam

Kupiłem ostatnio subwoofer Clariona SW3011 w oryginalnej obudowie. Generalnie jestem zadowolony, basik ładny, ale w myśl zasady że lepsze jest wrogiem dobrego zacząłem interesowac się co można jeszcze poprawić. :-)

Nie słucham Techno ani Trance - raczej czarna muzyka HH R&B, etc W zawodach nie startuję. Interesuje mnie żeby ładnie grało a nie tak żeby pół miasta mnie słyszało. Całość zasila Blaupunkt GTA 280 (210 W RMS)

Oryginalna obudowa jest mniejsza niż to co podaje producent jako optimum tutaj:

Alternatywnie mogę kupić inny subwoofer, ale chciałbym najpierw poprosić

o radę.

Zasymulowałem jak mógłby "grać" ten głośnik po:

1. Przerobieniu obecnej obudowy na BR (około 30L)
    2. Zrobieniu zalecanej obudowy zamknietej (ok 39L)
    3. Zrobieniu zalecanej obudowy BR (45L)

Najbardziej podoba mi się wersja ostatnia ale nie jestem pewien czy to będzie ładnie grało. Czy ktoś może mi pomóc zinterpretować to co pokazuje Winisd ?

• Poziom 31  
    jak słuchasz hh rap to raczej szkoda robić skrzynie zamknięto bardziej do tego typu muzy plecałbym skrzynie bas refleks 50L @ 35Hz
  • Poziom 11  
    bbartasswlkp napisał:
    jak słuchasz hh rap to raczej szkoda robić skrzynie zamknięto bardziej do tego typu muzy plecałbym skrzynie bas refleks 50L @ 35Hz

Też tak mi się wydaje :-) - ale niestety nie wiem jak odczytać inne wyniki z Winisd - np group delay, etc - czy te parametry są akceptowalne ???- czy też będę miał jakieś potworne opóźnienie basu w stosunku do muzyki ??? - A moze lepiej po prostu dodać port w obecnej budzie i też będzie lepiej praktycznie zerowym kosztem ? Dlatego z wrodzoną nieśmiałością pytam :-D.
  • Poziom 31  
    do hh to spokojnie możesz ładowac do br 45-50L @ 35Hz nie bedziesz miał żadnych potwornych opóznień wszystko jest w dopuszczalnej granicy :D
    Jak chcesz przerobić obecną skrzynię to może wpierw napisz jaki ma Litraż ????
  • Poziom 11  
    Obecna skrzynia ma 30L (na wykresach zółta i zielona - obecnie zamknięta)
  • Poziom 31  
    jak da mnie to stanowczo za mało bo 30L to dla tego w sam raz ale dla skrzyni zamkniętej do br ZA MAŁO . 45-50L skrzynia br
  • Poziom 11  
    To chyba popełnię coś takiego:

Port 20x300 mm głebokość 306 mm litraż bodajże 50L

• Poziom 15  
    KrisSz jai programik używasz do rysowania skrzyni??
  • Poziom 11  
    Google Sketchup :-) Jak zdefiniujesz sobie bryły na poszczególnych layerach to możesz potem dowolnie włączać i wyłączać scianki. Wymiaruje automatycznie Niestey nie rysuje sam ścianek po podaniu wymiarów :-(- trzeba to sobie narysować :-P
  • Poziom 15  
    dzieki za odp. pozdrawiam i życze powodzenia w rozwiązaniu twojego problemu