Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Alpine + radio BECKER

22 Maj 2007 14:19 3080 9
  • Poziom 11  
    Witam,

Posiadam Fabryczny odtwarzacz Mercedesa - BECKER Special (BE 1350), poprzedni właściciel auta wyciągnął z niego zmieniarkę, do tego uciął jeszcze wtyk który wchodził do zmieniarki.
    W dokumentach od samochodu doszukałem się, iż zmieniarka która była zamontowana fabrycznie w samochodzie to Alpine model 3194. Tu pojawia się moje pytanie czy radio to powinno obsłużyć inny model alpiny M BUS np CHM S600. kupiłem taki model na allegro zarobiłem kabel zgodnie z instrukcją ze strony www.studio24.prv.pl na wyświetlaczu radia widnieje opis LOADING i nic. zmieniarka stoi w miejscu. Na złączu zmieniarki jest pin oznaczony jako BUS gnd na oryginalnej wtyczce przy radiu oplot kabla sygnałowego nie jest nigdzie podłączony, na próbę połączyłam go z masą, zmieniarka tak jakby miała chęć ruszyć ale czegoś jej brakowało, zaczęła tak jakby stukać , próbowała coś zrobi ale nie może, pykanie nie ustaje a na wyświetlaczu ciągle LOADING.

Na Allegro kiedyś widziałem komplet Becker Special + Alpine CHM S611,
    tyle tylko, że radio było BE 2210 czy to może mieć jakiś wpływ.

Może coś jest nie tak ze sprzętem, radio było naprawiane lub rozkodowywane w Polsce, na obudowie jest Polska naklejka gwarancyjna. Sprzedawca zmieniarki twierdzi, że jest 100% sprawna.

Może macie jakieś pomysły gdzie tkwi problem,

Jeszcze jedno pytanie, kiedyś miałem zmieniarkę philipsa, gdzie po włożeniu magazynka zmieniarka przeszukiwała cały po kolei i ustawiała sie na pierwszą płytę w tej natomiast po włożeniu wysuwa sie tylko pierwsza szufladka i nie ważne czy jest tam płyta czy nie na niej zostaje, czy tak powinno byc w Alpinie?

Pozdrawiam Paweł
  • Poziom 43  
    Po włożeniu magazynka powinna sprawdzić płyty a napis Loading wskazuje że urządzenia się widzą więc w kablu raczej problemu nie ma, jest ze zmieniarką.

SławeK
  • Poziom 11  
    czy ten pin BUS gnd powinien byc podpięty do masy czy nie, po jego zwarciu z masa jest jakas zmiana

Paweł
  • Poziom 43  
    W sumie te masy schodzą się razem w radiu i zmieniarce. Może właśnie z masami masz problem. Połącz jeszcze dla pewności masy obudów.

SławeK
  • Poziom 11  
    przed chwilą rozmawiałem z człowiekiem który naprawia taki sprzęt, poinformował mnie iż w zmieniarkach Alpiny częstym zjawiskiem jest uszkodzenie jakiegoś mikro switcha przez co nie sprawdza płyt po włożeniu magazynka i moęe wstępować takie pykanie. za samo sprawdzenie (podpięcie) pod radio liczy sobie 40 zl. trochę sporo, za zmieniarkę zapłąciłem 100 i miała być sprawna. no nic napisałem maila do sprzedającego zobaczymy co on powie.

SlaweK czy miałeś kiedyś do czynienia z łączeniem Beckera z Alpiną, ten serwisant twierdzi, że model 3194 był robiony specjalnie dla mercedesa i ma inne sterowanie i nie uda mi sie podpiąc innej zmieniarki niż dedykowanej właśnie dla mercedesa.

Nie wiem czy jest sens dalej brnąć w zmieniarki czy lepiej zmienić radio na CD / mp3. Jednak nie chciałbym zmieniać fabrycznego radia na jakąś pstrokatą chińszczyzne która ni jak nie będzie pasować do wnętrza samochodu.
  • Poziom 43  
    Akurat jeżdziłem 2 lata z podobnym kompletem 3194, 3192, 3196 jak pamietam i BE2210, obecnie używam Silverstone2630 (Sony) z radiem z serii ETC. Mam akurat pod ręką takie radio i kilka puszek Alpine ale Alpiny mają wtyczkę męską a 3194 żeńską lub 10pinową ISO. Jak znajdę trochę czasu to podłączę jakąś Alpinę. Leszek DjLj24 podłączył to radio z przerobioną puszką Philipsa DC-022 jak pamiętam i opisał to na tym forum z fotkami.

SławeK
  • Poziom 11  
    Jeżeli myśle o tym samym wątku:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic202694.html

to jest tylko zdjęcie z radiem i zmieniarką jako dowód, że zadziałało i był to inny model Philipsa

DC 022 nie jest czasami D2B a te alpiny to MBUS czy da się tego używać zamiennie??

Jakbyś mógł to sprawdzić byłbym wdzięczny bo nie wiem jak rozmawiać z tym człowiekiem z allegro który mi ja sprzedał a nie chciałbym aby sie to zbyt długo odwlekło

Dzięki za zainteresowanie tematem
    Paweł
  • Poziom 27  
    Musi chodzić jeśli wszystko jest OK .
  • Poziom 43  
    No fakt, Leszka to była 082 chodząca w systemie I2C a po przebadaniu okazuje się że tam jest moduł zmieniający MBus na I2C, dlatego mu się to udało, bezpośrednio nie pójdzie.

SławeK
  • Poziom 11  
    Witam, bylem w serwisie sprawdzili mi zmieniarkę, okazało sie że wszystko OK.

Więc zacząłem sprawdzać kabel, wtyk od strony zmieniarki był źle zarobiony odwróciłem numeracje pinów o 180 stopni w wyniku tego zamienione były kanały L z R zasilanie stałe ze sterowanym i najważniejsze BUS z radia trafiał na BUS GND w zmieniarce czyli do masy.

Wtyczka poprawiona wszystko gra jak trzeba, pomimo zapewnień serwisanta, że mogę sobie odpuścić bo nie ma takiej opcji, żeby to razem zagrało, a jednak....... :)

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi
    Pozdrawiam
    Paweł