Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tor audio, przedwzmacniacz, wzmacniacz (jak?)

hespis 17 Oct 2003 22:36 1705 2
Relpol
    hespis
    Level 11  
    Witajcie!

Mam drobny problem. Planuje budowę wzmacniacza razem z przedwzmacniaczem (taka integra). Sygnały z urządzeń (CD, PC, Tuner, AUX) będą przełączane za pośrednictwem przekaźników. Później sygnał będzie doprowadzony do przedwzmacniacza, potencjometrów cyfrowych Dallas’a 50 kOhm i do końcówki mocy (LM3876). Mój problem wiąże się z przedwzmacniaczem. Nie wiem czy wystarczy zastosować zwykły wtórnik napięciowy czy wypada zrobić preamp z jakimś konkretnym wzmocnieniem? Jeśli tak to z jakim? Nie chciałbym przesterować całego układu. Przedwzmacniacz (ewentualnie wtórnik) chciałbym zrobić na OPA2134 lub OPA2604 (takie kostki posiadam i chciałbym je wykorzystać). Czy te kostki nadają się na wtórniki napięciowe?

Pozdrawiam :!:
  • Relpol
    anszun
    Level 18  
    W Elektrodzie widziałem swietny przedwzmacniacz. Wejście na podwójnym tranzystorze. Poszukaj, jeśli nie znajdziesz, to poszperam w moim archiwum.
    stasiekm
    Level 30  
    przy źródłach o poziomie liniowym wzmacnienie sygnału nie jest konieczne przydatne czasami
    sparwdz na początek jak twoje źródła radzą sobie z wysterowniem końcówki (bez potencjometrów)
    wtedy można będzie określić czy potrzebne są układy wzmacniające czy może tłumiące (a moze i takie i takie -dla róznych wejść) czy może redukcja wzmocnienia samej końcówki