Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo lanos lpg - kłopot!

opcy_87 22 Maj 2007 20:05 2350 5
  • #1 22 Maj 2007 20:05
    opcy_87
    Poziom 11  

Co może być przyczyną jeśli przy rozruchu zimnego silnika na benzynie samochód nie chce chodzić na wolnych obrotach? Wcześniej chyba się tak nie działo.
    Jeśli jest kilka wariantów do sprawdzenia to będę wdzięczny jeśli podacie.
    Samochód nie mój i więcej danych nie mogę podać bo nie znam. Przebieg ok 100000km. Wiem jeszcze tylko że w serwisie nie wiedzieli co może się dziać :/

0 5
  • #2 22 Maj 2007 22:39
    Cinek_as
    Poziom 21  

Propozycja: spróbuj wyczyścic przepływomierz i sprawdz połączenia przepływomierza i silniczka krokowego. :)

0
  • #3 22 Maj 2007 22:56
    marivs
    Poziom 17  

wg mnie to komputer sterujący wtryskami zgłupiał od błędnych informacji z sondy lambda.
    propozycja: odłącz akumulator na ok. godzinę - zrobisz reset ustawień wtrysków benzynowych
    inna przyczyna - sonda lambda wyzionęła ducha

0
  • #4 22 Maj 2007 23:17
    kuszy
    Poziom 12  

Witam, osobiście radziłbym poszukać złącza diagnostycznego ALDL, za pomocą drutu zmostkować piny do odczytu kodów, przekręcić kluczyk i odczytać kody jeśli są. Poza tym koniecznie sprawdź czujnik temperatury silnika oraz jego okablowanie (połączenie z ECU, czy nie ma zwarcia do masy).
    Pozdro.

0
  • #5 22 Maj 2007 23:36
    procekkk
    Poziom 24  

Cinek_as napisał:
    Propozycja: spróbuj wyczyścic przepływomierz i sprawdz połączenia przepływomierza i silniczka krokowego. :)

w lanosach nie ma przepywki jest jedynie map;
    radze zaczac od bledow, skladu mieszanki i sprawdzenia instalacji gazowaj

1
  • #6 23 Maj 2007 16:07
    opcy_87
    Poziom 11  

oki dzięki za zainteresowanie i pomoc

Moderowany przez Błażej:

"Kłopot" to nie opis usterki. Popraw temat

0