Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłączniki silnikowe i styczniki zintegrowane

pszczepan 22 Maj 2007 22:24 1594 4
  • #1 22 Maj 2007 22:24
    pszczepan
    Poziom 20  

Witam !

Dotychczas używałem wyłączniki silnikowe, które przewodami łączyłem ze stycznikiem. Jak chciałem uzyskać obroty przeciwne dodatkowy stycznik i przewodów sporo.
    Wiem, że są na rynku rozwiązania systemowe - gdzie wyłącznik jest połączony ze stycznikiem i od razu tam mam 2 zaciski którymi wysterowuję wewnętrzną cewkę i mam wtedy przeciwne obroty. - łatwo prosto i bez tych ilości przewodów.

Czy może ktoś polecić któregoś producenta?

Dzięki
    Paweł

0 4
  • #2 23 Maj 2007 07:10
    bonanza
    Spec od Falowników

Obawiam się, że od ręki tego cuda nie dostaniesz nawet w dużych hurtowniach. Zdaje się, że Siemens produkuje - kontakt Skamer Tarnów.

0
  • #3 23 Maj 2007 22:06
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Żaden problem - Moeller, Siemens sprzedają (całkiem tanio) specjalne mostki do układów nawrotnych i gwiazda/trójkąt. Tak samo są też (przynajmniej u Siemensa) mostki wyłącznik silnikowy - styczniki. Należy tylko poszperać w katalogu.

0
  • #4 24 Maj 2007 12:31
    bonanza
    Spec od Falowników

Myślę, że autor wątku miał na myśli coś takiego, jak Siemens Sirius 3RH14 - nie da się tego podlinkować, bo jest w pdfie, ale są to dwa styczniki zblokowane mechanicznie w sposób wykluczający równoczesne włączenie.

0
  • #5 24 Maj 2007 16:30
    Los_sandalos
    Poziom 27  

W zestawach do układu nawrotnego i gw/tr. jest taki mały plasticzek - blokada mechaniczna styczników z pary.

0