Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 2 - rozladowuje akumulator

23 Maj 2007 09:52 1506 7
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam probelm z golfem 2 1,3i 92r.

Rozladowuje sie przez noc akumulator. Rozrusznik i akumulator sa podmienione. Ladowanie jest, lampka na desce rozdzielczej sie nie zazy. Radio odlaczone.

Jak sprawdzic czy rozladowuje akumulator ?

Jezeli ktos mial cos podobnego prosze o podpowiedz.

pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Na początku sprawdź czy na pewno alternator ładuje tak jak powinien. Podłącz miernik do akumulatora i zmierz napięcie po zapaleniu silnika. U mnie kontrolka gasła a napięcie było nieco większa niż 12v. Przyczyna- luźny pasek klinowy

pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Podłącz amperomierz i zmierz pąd przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Ps amperomierz podłączamy szeregowo czyli adłączasz masę i wpinasz amperomierz a nastawiasz go na max prąd 10 / 20 amper i stopniowo odpowiednio zmniejszasz zakres.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Dwa pomiary: napięcie na akumulatorze przy zapalonym silniku i pomiar pradu pobieranego z aku przy zgaszonym (wszystko wyłączone).
  • Poziom 15  
    Wczoraj tak robilem i napiecie nie spadalo a na amperomierzu nic nie pokazywalo :/ Napiecie podczas ladowania 14,2 V

Dzis rano akumulator rozladowany :(
  • Poziom 17  
    A masz centralny zamek albo autoalarm? - może to on jest uszkodzony i zaczyna prąd ciągnąć dopiero jak zamkniesz samochód.
    paweł
  • Poziom 17  
    Witam. Jeżeli tak jak mówisz wszystko jest OK, to podmień akumulator, lub odłącz akumulator na noc, a rano sprawdżco się będzie działo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Mój ojciec miał podobny "magiczny" problem w escorcie. Po kolejnej wymianie akumulatora i kilku nieskutecznych wizytach u elektryka zamontował dodatkową stacjkę do rozłączania zasilania (odcina masę z akumulatora). Pewnie są lepsze i skuteczniejsze sposoby ale jemu pomogło