Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z alarmem Corado Versus S

dar 23 May 2007 15:30 3220 6
Optex
    dar
    Level 13  
    Witam,

W Audi A4 mam zainstalowany alarm Corado VERSUS S (wersja taka zostało wpisana w instrukcji) z pilotem LOOK. Poprzedni właściciel go nie używał. A mnie pokusiło ... ;-(.

Włożyłem do pilota baterię, włączyłem alarm (kierunkami błysnęło - syreny nie ma niestety) no i ok. Potem wyłączyłem i podobnie wszystko wygladało że sie wyłączył. Po otwarciu drzwi zaczął mrugać kierunkami ... wyłączyłem z pilota alarm i wszystko wyglądało ok ... ale teraz nie mogę odpalić samochodu.

Alarm wygląda jakby miał wiekszość rzeczy powypinanych (nie ma sygnalizacji LED, ani innych podpiętych czujników, nie ma podłączonej syreny - nie zauważyłem żadnych przewodów) jest tylko zasilony i ma może z dwa przewody wyprowadzone.

Jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc to z góry dziękuję
    pozdrawiam

Darek
  • Optex
  • Optex
    dar
    Level 13  
    Do tego schematu dotarłem na forum juz wczesniej ... wyglada na to ze wersja vesus s to uboga krewna versus v.

Poniżej załączam kilka fotek centralki.
    do centralki podkiete jest zasilanie , masa, wyjscie na kierunki i jeden kabel do wylacznika drzwi. ... a zapłon odciety jest ... ;-(

sorry za kiepska jakosc zdjeć ... tym kodakiem to mozna za pieskami rzucać ;-D a nie zdjecia robić...
    jezeli ktos ma pojecie jak to uruchomic to czekam niecierpliwie ...

z góry dzieki za pomoc

Darek

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

zauważyłem jeszcze jeden przekaźnik ... zasilanie wpięte ze skrzynki bezpiecznikowej i dwa kable do komputera. Przy próbie odpalenia, przekaźnik pracuje. Niestety rozrusznik nawet nie drgnie....

Dar

Dodano po 20 [minuty]:

... walka z alarmem trwa ...

centralka przestala dawac oznaki życia.... nie reaguje na pilota ;-(

po prostu smuteczek
    dar
    Level 13  
    ... no i znalazła sie przyczyna ... brak masy na rozruszniku hy hy ...

ale w sumie dobrze sie stało bo teraz wiem ze założony alarm poza mruganiem kierunkami nic nie blokuje ... trzeba będzie wymienić.

pozdrawiam

Dar

PS. Jeżeli ktoś z będzie miał schemat połączeń tego alarmu to proszę o kontakt. Może uda sie mi go jeszcze wykorzystać

pzdr
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie radzę. Kup sobie jakiś pewny alarm z atestem ubezpieczalni i dostaniesz jeszcze zniżkę (słynna lista PZU). Przeglądnij sobie forum i poczytaj opinie o alarmach. Oczywiście odradzam zakupy typu allegro i królujące tam magicary. Rozejrzyj się za SEO lub Proxima.
    pli98
    Level 14  
    Witam posiadam ten alarm swojej hondzie civic, wszystko w nim działa jak najbardziej poprawnie, ale pilot jest bardzo zniszczony. Czy jest możliwość dorobienia dodatkowego pilota?