Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc. Jak poprawić jakość dżwięku

mateuszeks 23 May 2007 17:49 3828 11
    mateuszeks
    Level 2  
    Baza:
    Lanos sedan

Podzespoły:
    JVC KD-G331
    Boschmann PR-1658ER 2x

Głośniki są na tylnej półce.
    Nie czytałem artykułów na temat tych głośników ( teraz żałuje ), ale kupione zostały spontanicznie z radiem.. nie ma sie co oszukiwać na pewno lepsze od lanosowskich.

Więc problem polega na tym że nie ma efektu basowego. Myślę że przydało by sie je zabudować od strony bagażnika.

I tu zaczynają się schody.
    jaką skrzynke zrobić i jaki otwór.

Szukałem ale ciężko sie odnaleść na ten temat w necie..

jeśli zna ktoś wymiary skrzynki i otworu to prosze napisać.
    są one w tylnej półce dlatego skrzyneczka na 1 głośnik x2

z góry dziękuję za pomoc
    kiceq
    Level 14  
    te glosniki to midbassy o ile wiem. Z tego mocnego basu nie uzyskasz, nie znam tego glosnika więc nie wiele moge pomódz. Wydaje mi się ze lepiej jakbyś wrzucił je w drzwi przednie na dole, wygłuszył drzwi, wtedy uzyskasz efekt kolumny i powinno byc ok.
    Siurzewski
    Level 10  
    Znawcą nie jestem ale policz koszta wykonania skrzyni , odlicz msc w bagażniku i przemyśl czy warto kręcić z g.... bata. Polecam Ci dobre głośniki w drzwi i mały wooferek w bagażnik. Będzie GIT
    mateuszeks
    Level 2  
    a z tym zestawem nic ?
    przednie drzwi odpadaja bo zostanie dziura na tylnej polce..

nie wiem moze jeszcze popatrze moze sie co poluzowało i głosnik lata a nie siedzi twardo..

jak co to za jakie 2 dni bede pisal :P ;)

dalem 100 zl za te glosniki tak to fajne ale jak chcialbym o 5 stopni bardziej podkrecic to sie juz pierdzieli dzwiek..
    czarnymati
    Level 18  
    Ja powiem tak, na twoim miejscu wywalilbym te glosnki, zainwestowal w cos lepszego ale w drzwi, podpiete pod same radio, oczywiscie z wytlumieniem drzwi, a w bagazniku jakis skromny subwooferek z niewielkim wzmacniaczem do tego kabelki, no chyba ze chcesz cos lepszego ale wiadomo-koszta ida w gore.

Powiedz najpierw ile masz pieniedzy?jakiej muzyczki sluchasz?
    Rapcio
    Level 18  
    mateuszeks wrote:
    a z tym zestawem nic ?
    przednie drzwi odpadaja bo zostanie dziura na tylnej polce..

nie wiem moze jeszcze popatrze moze sie co poluzowało i głosnik lata a nie siedzi twardo..

jak co to za jakie 2 dni bede pisal :P ;)

dalem 100 zl za te glosniki tak to fajne ale jak chcialbym o 5 stopni bardziej podkrecic to sie juz pierdzieli dzwiek..

sprawdź 2 sprawy:
    - czy głośniki są zgodnie w fazie (podłaczenie odwrotnie w fazie spowoduje zanik niskich częstotliwości)
    - jak głośniki już będą w fazie, to spróbuj odwrócić im fazę w stosunku do przednich głośników :) czasami okazuje się to zbawienne :)

jeżeli opcje 1 i 2 nie pomogą to kup inne głośniki :D
    mateuszeks
    Level 2  
    czarnymati wrote:

Powiedz najpierw ile masz pieniedzy?jakiej muzyczki sluchasz?

teraz nie mam kasy bo zakonczylem rok i beda impry..
    muzyka to rytmiczny basik :P

hmm

z radia wychodzi (-) to go dałem do (-) przy głośnikach tak samo jest z (+)
    jade na samym tyle bo jak przełączę na sam przód to niebo a ziemia ale nadal mi mało..

może dźwięk mi wali mata która jest na tylnej półce..

bo masz rame auta dalej ta półka (mata) i na niej dopiero głośniki..
    ja już sam nie wiem..

niby pisze 400W, ponoć kaszana nie firma, ale te 400W powinno coś pokazać..

chyba ze zrobić dystans żeby twardo siedziało na ramie i nie spierało sie na półce ? ale to chyba nic nie da... bo bag ma 395 l za małe głośniki na taką obiętość i bas sie goni w nim a go nie słychac i nie czuć
    kiceq
    Level 14  
    Hmm nie wiem co znaczy dla Ciebie bass. Ale z tych głośników nie uzyskasz tego co uzyskałbyś z skrzynki w bagażniku, Choćby miały 500 W. Ach te boszmany..
    j3ndr3k
    Level 12  
    Bas z glosnikow 6*9 moze czasami nawet slychac ale watpie zeby bylo go czuc. W kazdym razie napewno nie w boshmanach. Pozdrawiam :)
    wyatt_pl
    Level 13  
    Zdziwił bys sie :) Znajomy znajomy ma w astrze II jajka pioneera pod radiem ( sic! ) Jak tam wsiadłem to sie zapytałem jakiego suba wrzucił :| I nie to, że nie mam porównania bo sam mam PB s10 który potrafi juz zatrząść furą... ale to brzmiało jak by w kuferku siedział jakiś 8" sub.

a co musi sie dziać jak to sie pod wzmaka podłączy :| !

No tak, tyle, ze ze sceną już było nie tak fajnie.
    DENISS_KONIN
    Level 1  
    Witam miałem ten sam problem. Po prostu miernik w rękę z funkcją pikania i musisz ustalić gdzie jest plus a gdzie minus na wtyczkach od głośników , czyli badasz tor od wtyczki radia to wtyczki do głośnika,ja tak ustaliłem gdzie leci + i - na głośniki i wszystko ok bass jest super we wszystkich 4 głośnikach, głośniki mam z przodu 10cm 3 drożne z tyłu 16cm 3 drożne jakiejś firmy Mega Voice a radio 4x45W JVC i daje rade ,słyszałem żeby po tych zabiegach nadal radio nie siadało trzeba poprowadzić zasilanie do radia od akumulatora z grubych przewodów z zabezpieczeniem na zasilanie i jest jeszcze lepiej.Pozdrawiam.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    DENISS_KONIN wrote:
    Witam miałem ten sam problem. Po prostu miernik w rękę z funkcją pikania i musisz ustalić gdzie jest plus a gdzie minus na wtyczkach od głośników , czyli badasz tor od wtyczki radia to wtyczki do głośnika,ja tak ustaliłem gdzie leci + i - na głośniki i wszystko ok bass jest super we wszystkich 4 głośnikach, głośniki mam z przodu 10cm 3 drożne z tyłu 16cm 3 drożne jakiejś firmy Mega Voice a radio 4x45W JVC i daje rade ,słyszałem żeby po tych zabiegach nadal radio nie siadało trzeba poprowadzić zasilanie do radia od akumulatora z grubych przewodów z zabezpieczeniem na zasilanie i jest jeszcze lepiej.Pozdrawiam.

Czytasz czasem daty postów ?