Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo II oświetlenie pokręteł

23 Maj 2007 20:49 2699 7
  • Poziom 10  
    Mam Toledo II 1.6 16 V, mam pytanie czy pokrętła od nawiewu są jakoś podświetlone w tym modelu ? bo u mnie ciemno. Świeci tylko trójkąt i podg. tylnej szyby a poza tym to ciemno, nie świeci też lampka w schowku. Prosze o sugestie.
  • Poziom 10  
    Jeżeli po właczeniu świateł pozycyjnych świecą różne podświetlenia takie jak: podświtlenie licznika, przełaczników itp a nie ma oświetlenia w panelu sterowania nagrzewnicą i schowku to przyczyny należy szukać w żarówkach przy okazji można też sprawdzić czy pojawia się prąd w danych miejscach przyłaczenia żarówek.
  • Poziom 10  
    A niemco ty masz Toledo? bo chodzi mi o to czy faktycznie spaliły sie żarówki czy w ogóle brak tam podświetlenia panelu. Licznik świeci.
  • Poziom 10  
    Toledo II niestety nie posiadam ale jeżeli to jest ok 96' podświetlenie panela jest na pewno. W starych passatach występuje a to przecież ta sama grupa. Co do schowka nie jestem pewien ale powiem że mam vw transportera 92' i jest.
  • Poziom 16  
    Ma się świecić . Te pokretla sie poprostu wyciaga tylko trzeba uwazec zeby zabkow nie wyrwac i tam sa malusienkie zarowki chyba 6V.Co do schowka to lampka powinna się zaświecać po otwarciu - sprawdź żarówkę.
  • Poziom 10  
    A podświetlenie zapalniczki świeci?

Dodano po 3 [minuty]:

żarówki są malusieńkie ale 12v bo instalacja jest o takim napięciu.
  • Poziom 10  
    podświetlenie zapalniczki tez nie świeci, świeci tylko trójkąt i podgrzewanie tylnej szyby, a z lewej świecą regulacje świateł no i liczniki. Czyli pewnie żarówki. Dziwne bo w astrze I też wszystko świeci za wyjątkiem padniętych żarówek przy nawiewach. Dlaczego zawsze tam najczęściej padają?
  • Poziom 10  
    zrobiłem, znajduje się tam jedna żarówka na pokrętła umieszczona w środkowym pokrętle. nie trzeba dużo rozkręcać. Plus żarówka od zapalniczki którą nie umiałem wyjąć, więc zepsułem obudowe od tej zapalniczki ale to nie szkodzi bo tam żadna siła nie działa, wszystko gra i świeci. koniec tematu.