Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Timingi kości socket a. Jak ustawić timingi? Oznaczenia.

23 Maj 2007 21:44 1467 3
  • Poziom 2  
    Witam a zarazem prosze o pomoc

stanolem w podkrecaniu na 200mhz , pracuje na socket A , pamieci mam 2x512MB 400DDR CL2-3-2-5 na dual chanal a szyne ustawiana 1:1

rozumiem ze nie moge podkrecic wyzej (moge ale komp nie przechodzi testow) poniewaz moj ram obsluguje tylko do 400mhz ? Poczytalem troche i dowiedzialem sie ze rada na to (jesli to wogle to) jest zwiekszenie napiecia na ramie lub zmiana taimingu . Samo napiecie nic nie pomoglo , a o zmianie taimingu nie moge nic znalesc???!?

wiem ze pierwsza cyfra (w CL2-3-2-5) oznacza predkosc oddawania informacji do procesora , natomiast w pozostalych sie nie orientuje.

i tu wychodze z prosba o pomoc , jak ustawic taiming by zaczac wogle podkrecac powyzej 200mhz ? co oznacza reszta cyfr ?

z gory wszystkim dziekuje

[mod="jankolo"] Błędy do natychmiastowej poprawy!
    [jankolo]
  • Poziom 21  
    podaj model płyty głównej, jaki masz procesor?
    może o/c blokuje właśnie procek
  • Poziom 2  
    plyta abit an7 procek xp-m 2500

ps. pisownie poprawie jak wroce do mojego miasta POZDRAWIAM
  • Spec od komputerów
    To źle "wiesz" - timmingi pamieci to nie sa zadne czasy podawania informacji do procesora.
    Te parametry to takty zegara potrzebne do kolejnych etapow odczytu danych z pamieci RAM.

Tak w ogole moze idz do wrozki - ona bedzie wiedziec ile i co podkreciles, ze az "nie przechodzi testow".