Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus G124 - Logamatic 2107 - nie załącza płomienia

23 May 2007 21:44 12792 9
  • Level 10  
    Witam
    Uprzejmie proszę o pomoc w naprawie pieca jak w temacie.
    Sterownik sygnalizuje na wyświetlaczu chęć załączenia płomienia (płomyk na wyświetlaczu LCD) zgodnie z programem lub trybie ręcznym ale nie słychać charakterystycznego syku gazu, iskrownika i ogólnie płomienia.

W samym piecu jest moduł DKG972 Mod.21 który wcześniej migał czerwoną diodą teraz nie miga. Rozkręciłem go ale nie wydać żadnych uszkodzeń, upaleń itp.
    Bezpiecznik w DKG972 - 250mA sprawny
    Bezpieczniki w Logano - 10A i 400mA sprawne.
    Uszkodzenie nastąpiło najprawdopodobniej podczas nagłej burzy bo po powrocie do domu bezpieczniki różnicowo-prądowe były wyłączone.
    Wykonałem zerowanie sterownika ale płomień nadala się nie zapala pomimo wskazania na wyświetlaczu.

Załączyłem zdjęcie modułu DKG972, może być pomocne.

Z góry dziekuję za pomoc.
    Rupert
  • TespolTespol
  • Level 12  
    Podejrzewam że najciemniej pod latarnią. Sprawdziłem termostat awaryjny pieca STB? Po prawej stronie automatyki jest taka czarna nakrętka/śruba/zaślepka. Odkręcić, pod zaąślepka jest wyzwalacz termostatu awaryjnego [czarne takie to;-)] Wcisnąć i cieszyć sie obotami licznika gazu:D

Pozdrawiam:-)
  • Level 10  
    Odkręciłem STB, wciskałem na wyłączonym i załączonym piecu ale nic to nie zmieniło.
    Zauważyłem że do modułu DKG972 idzie zasilanie z listwy z pinów 4-12. Niestety na każdym z tych pinów (czerwona ramka) jest 0 Volt bez znaczenia czy jest płomień na wyświetlaczu czy nie. W momencie załączenia płomyka na wyświetlaczu słychać styk przekaźnika, czy może on nie kontaktować ?
    Postukałem przekaźnik K4 ale bez zmian.
  • TespolTespol
  • Level 10  
    Po wizycie serwisanta okazało się że uszkodzony jest czujnik ciągu kominowego. Podobno koszt 500 PLN :(
    Dzieki za podpowiedzi.
    pozdrawiam
  • Level 2  
    Z modelu wynika że jest to kocioł stojący więc czujnik wypływu spalin jest opcją.Możesz go zmostkować i zobaczyć co się dzieje.po zmostkowaniu powinien kocioł zapalić. z opisu wynikałoby że masz uszkodzony automat palnikowy.To on steruje pracą palnika a nie automatyka.automatyka tylko podaje sygnał do automatu a on odpowiada za odpalenie kotła.Często się zdaża że po przepięciach siadają kotły. powodzenia.
  • Level 10  
    Zgadza sie, czujnik został zmostkowany do czasu zakupu nowego aby piec mógł wogóle działać.
    Podobno wyłączanie tego sensora nie jest wskazane.
  • Level 14  
    gratulacje !!! jak chcesz zatruć siebie i swoją rodzinę bez czujnika zaniku ciągu, ten kto ci to podpowiedział jest niezwykle mądry, pewnie sobie by tego n ie zrobił. jeżeli jest to czujnik na zasadzie zwora lub rozwarcie to wystarczy podpiąć zwykły termostat zaniku ciągu np. od starszych kotłów termetowskich i będzie ok i koszt ok 50zł
    i jeszcze jedno nie naprawia się ani nie rozbiera sterowników armatury gazowej (tzw automatów palnikowych)tylko wymienia się na nowe , jest to urządzenie które dba o bezpieczeństwo , siedzę w tym od 12 lat i nigdy nie odważył bym się naprawiać automatu palnikowego szczególnie jeśli chodzi o GAZ.
    pozdrawiam
  • Level 2  
    Witam, mam bardzo podobną sytuację ze sterownikiem logomatic 2107, jednak w moim przypadku nie uruchamia on pieca olejowego G305. Piec podłączony na "krótko" bez sterownika działa normalnie.
    Mimo tego, że piec widzi zapotrzebowanie na grzenie, jednak nie daje napięcia na przyłącze palinka olejowego.
    Nie przypominam sobie, żebym miał podłączony do pieca czujnik zaniku ciągu kominowego.
  • Level 10  
    U mnie ten moduł ciągu kominowego jest zamontowany z tyłu pieca (mała skrzyneczka) połaczony z sondą umieszczoną w cześci kominowej zaraz za piecem. model: AW50.1
    manual dostępny tutaj:
    Link