Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa Intel PRO/1000 GT Desktop na Win98SE

23 Maj 2007 23:15 1906 6
  • Poziom 31  
    Wątek jest kontynuacją tego tematu, jednak traktuje o czymś innym, stąd nowy temat.

Zestaw ten sam, ale zamiast sieciówki RTL8139 wstawiony ów Intel PRO/1000 GT. Dokładnie w ten sam slot. Sterowniki od Realteka odinstalowane.

Jak to wyglądało (instalacja)

Karta Intel wsadzona zamiast Realteka. Uruchomienie komputera, na starcie BIOS pokazuje to samo przerwanie, które miał Realtek. Potem Winda98SE i karmimy sterownikiem. Kupił, znalazł, zainstalował, ponowny reset. Uruchamia się system i tuż przed wejściem do Windy, komputer samoczynnie się resetuje. I tak w kółko. Oczywiście po każdym nieudanym odpaleniu idzie tryb awaryjny. Bez rezultatu.

No dobrze, zatem konflikt. Wywaliłem z komputera wszystkie karty, poza graficzną i odpalam. To samo! Wychodzi na to, że Intel PRO/1000 GT wchodzi w konflikt z GF Ti4200 na AGP. Nie pomogło przełożenie sieciówki do innego slotu PCI. Na wszystkich było dokładnie to samo. Nie znalazłem takiego ustawienia kart, aby nie następowało resetowanie komputera przy uruchomieniu.

Pomyślałem, że padnięta jest karta. No to zainstalowałem ją na identycznym komputerze, ale z WinXP. Momentalnie znalazł ją, zainstalował potrzebne pliki i wszystko śmigało. Zatem karta jest dobra. Problem leży po stronie Win98. Mam najnowsze sterowniki ze strony Intela do tej karty. I nic.

Przekładanie ze slotu do slotu już zrobiłem. Eliminację innych kart zrobiłem. Sterowniki są w najnowszej wersji. Co jeszcze mogę zrobić, aby to zadziałało? Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Może wsadź jakąś grafikę na PCI i zmień przerwanie dla tego Intela?
  • Poziom 31  
    :arrow: mpn103: A jak zmienić to przerwanie dla karty sieciowej? Jest tylko jedna opcja, ustawiona na stałe. Powiedz mi, jak to zrobić?

Jakąś grafikę na PCI chyba mam.

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    W menedżerze urządzeń we właściwościach tej karty powinna być taka opcja. Już nie pamiętam za dobrze Win98
  • Poziom 31  
    :arrow: mpn103: Widzisz, w tym problem, że wszystko ma tylko jedną, jedyną opcję. Jej się nie da zmienić. XP radzi sobie z tym samo - nic nie trzeba zmieniać - ale karta ma pracować wyłącznie w Win98. A tu samoczynny resecik przy każdym starcie systemu, tuż przed wyświetleniem pulpitu.

I co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Wiesz co?
    Najlepiej wsadź tam jakiegoś realteka i nie będziesz miał problemów. Może już tak musi być.
    Może to płyta główna sobie z nią nie radzi a nie windows.
  • Poziom 31  
    Problem w tym, że płyta sobie radzi. Pod XP.

A Realteka włożylem z powrotem. Nie miałem innego wyjścia, żeby w ogóle system zaskoczył. No bo co pomyśleć o "serwisancie", który nie potrafi sobie poradzić z prostą kartą.

Problem nadal nierozwiązany.

Pozdrawiam.