Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuning głośników STX38-300-8-AE.

mlody_elektronik 24 May 2007 00:02 47583 36
 • #31
  szczurek102
  Level 12  
  Dziwna historia z tymi karkasami u Pana Kwaczora (i tylko u niego bo minął ponad rok i nic dalej w tym temacie).
  Z tego co wiem (a wiem dużo o tej firmie) to żaden głośnik nigdy w stx nie był reklamowany na rzekome połamane karkasy. Na przewody prowadzące sygnał tak.

  Nasuwa mi się takie oto pytanie.
  Dlaczego Pan Kwaczor nie oddał na naprawę w ramach gwarancji tego rzekomo wadliwego głośnika lub co jest rzeczą oczywistą nie zażądał zwrotu środków?

  Miałem dostęp do dokumentacji napraw gwarancyjnych i wiem, że żadnej naprawy dotyczącej tej kwestii nie było.

  Czekam na odpowiedż z danymi do ewentualnego sprawdzenia.
 • #32
  Kwaczor

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Z prostej przyczyny. Skończył się okres gwarancyjny.
 • #33
  losti17
  Level 13  
  Witam, czy te same wady posiada nowa wersja tego głośnika? Mam takie dwie sztuki, jedna gra z drugą coś się dzieje, mam zamiar odesłać głośnik na gwarancję, chodzi o to że przy średniej głośności wydobywają się dziwne "furkoczenia" z kopułki głośnika. Może to być spowodowane tym, że została kilka razy wgniecona przez mojego rocznego brata, następnie odsysana odkurzaczem? Oglądałem karkas cewki i nie widzę tam żadnych uszkodzeń, gdy przytrzymam membranę dwoma palcami z dwóch stron brzęczenie bądź furkoczenie (nie wiem jak to nazwać) ustaje. Kopułka w 2 miejscach jest mniej sztywna niż w pozostałych, to być może tego wina? Nie dostawał więcej niż 150W rms odcięty filtrem 50-250Hz. Cewka także nie ociera.
  Poza tym nowa wersja posiada praktyczniejsze rozwiązanie z linkami odprowadzającymi, co pozbawia głośnika jednej z wad. Membrana nie jest przytwierdzona butaprenem, a innym klejem, jest też przymocowana bezpośrednio do resora dolnego a nie do karkasu cewki następnie do resora, zamieszczam kilka fotek.
  Tuning głośników STX38-300-8-AE.
  Na jednym ze zdjęć widać jakby glut, ale wydaje mi się że był od początku, tego typu klejem jest przytwierdzony dolny resor do kosza głośnika.
  Tuning głośników STX38-300-8-AE.

  Czy ktoś kto miał styczność z nowszymi wersjami tego głośnika mógłby się wypowiedzieć? Nie wiem czego to przyczyna i czy z wszystkimi się tak dzieje jeśli to nie wina kopułki.
 • #34
  mateusz885
  Level 23  
  Jeżeli wymienisz oczko przeciwpyłowe to nie wiem czy producent uzna ewentualną gwarancję. Jak wyciekło trochę kleju w miejscu łączenia to raczej nic strasznego, jeżeli nie przeszkadza on w pracy resoru. W głośniku jak zauważyłeś zostały wyeliminowane błędy konstrukcyjne w postaci stykających się cienkich linek, gdyż aktualnie są grube po przeciwnych stronach, a karkas cewki nie będzie się już krzywił ze względu na to, że membrana jest właśnie połączona bezpośrednio z dolnym resorem. Problem o wiele łatwiej można by stwierdzić namacalnie, warto skontaktować się z dystrybutorem/producentem w celu ewentualnej naprawy/wymiany nie tracąc przy tym gwarancji.
 • #35
  rysiu126
  Level 14  
  też mam tego nowego stx-a fajnie grał jak dostawał 400-500w ale chwila na przesterze i drut z cewki zszedł... :/ wymiana cewki 80 zł
 • #36
  Michel424
  Level 14  
  Te gośniki mogą wytrzymać dużo ale nie 500W rms... Jeżeli jego straszy brat miał 300W (mam takie aktualnie). Moim zdaniem nie trzeba wykonywać przeróbek jeżeli nie katuje się tych głośników w jakis specjalny sposób. A co do beymy to ma ona dużo wieksze wychuły niż stx, przynajmniej na oko było widać.
 • #37
  -Maciej_
  Level 21  
  Ja ten głośnik śmiało polecam dla początkujących. U mnie dostawał 400wat ale po dłuższym graniu czuć wyraźnie zapach przegrzanej cewki. Polecał bym na granie bez przerw wzmacniacz o mocy 400wat lecz wysterowany na jakieś 80%.