Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot Prestige - uszkodzone przyciski

zygmek 24 Maj 2007 09:04 1598 1
  • #1 24 Maj 2007 09:04
    zygmek
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam Alarm prestige AMX w Skodzie Fabii i pojawił mi się problem z pilotem tzw. „nerka” do tego alarmu, mianowicie zepsuły mi się przyciski, objawia się to tym że po wciśnięciu przycisk nie odbija jest cały czas zapadnięty. Chcąc sprawdzić co jest tego przyczyną rozkręciłem pilota i rozebrałem przycisk. Okazała się że jest uszkodzona taka mała miedziana blaszka. Ta blaszkę wymieniłem ze starego pilota i jest OK. Pytanie czy jest możliwość gdzieś zakupienia tej części. Nie chciałbym kupować nowego pilota.

I jeszcze jedno pytanie czy ten model alarmu obsługuje centralny zamek pilotem od alarmu. Osoba od której kupiłem samochód stwierdziła że w serwisie wyłączyli mu tą opcję ze względu na małe dzieci które często bawiły się pilotem i otwierały samochód. Jeżeli tak czy włącza się to poprzez jakąś kombinacją kluczyka i pilota czy tez może przez jakieś dodatkowe podłączenia?

-1 1
  • #2 24 Maj 2007 09:19
    renqien
    Poziom 32  

Taki element możesz kupić w każdym sklepie z częściami elektronicznymi. Jest to zwykły microswich i kosztuje poniżej złotówki.

Odłączenie sterowania centralnym zamkiem, to odpięcie kostki z zielonym i czerwonym przewodem z boku centralki. Wystarczy dokopać się do alarmu i wpiąć tą kostkę.

0