Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopiarka ricoh ft5840 - nie podnosi windy z papierem

clip7 24 Maj 2007 18:53 887 7
  • #1 24 Maj 2007 18:53
    clip7
    Poziom 23  

Witam.
    Zaczęło się od tego, że poleciała wywoływaczka, wszędzie nośnik, nawet w bocznym podajniku papieru lct. Słychać było, jak przy opuszczaniu windy bez papieru, nie wyczuwała dołu i strzelał pasek napędu od windy. Rozebrałem wszystko, wyczyściłem czujniki ale nie chce podnosić tacy z papierem. Wszystkie czyjniki działają dobrze. Nawet podstawiłem cały moduł lct z drugiej maszyny i to samo.
    Jak taca jest w innej pozycji niż na dole i nie ma na niej papieru to ją opuszcza na dół, a gdy jest papier to stoi w miejscu. Jeśli już jest na dole to po otwarciu, dołożeniu papieru i zamknięciu cisza.
    Płyta główna?

0 7
  • #2 24 Maj 2007 19:52
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

ztego co piszesz to wygląda na to że padł wzmacniacz sterujący silnikiem windy na plycie. najprościej to byloby tak jak podmieniłeś kasetę lct podmienic płytę

0
  • #3 24 Maj 2007 21:37
    pcunit
    Poziom 21  

jeżeli masz nośnik w napędach to do wymiany będa wszystkie sprzęgła zespołu podawania papieru - nie ocenisz w jakim jest stanie poszczgólne sprzegło , sprawdź również ślizgi pod kasetami - sa to zapadki z tworzywa które się wycieraja podczas wsuwania i wysuwania tacy z papierem

0
  • #4 24 Maj 2007 21:46
    copyman

A nie wyrzuca błedu? Powinna po dłuższym czasie oczekiwania błąd wyrzucić . Ogólnie wygląda na płytę :-(

C.

0
  • #5 25 Maj 2007 07:45
    clip7
    Poziom 23  

Właśnie chodzi o to, że nie wywala błędu. Zastanawiam się jeszcze czy nośnik nie powoduje gdzieś lekkiego zwarcia, kiedy jego kupka leży na jakieś wtyczce?
    a czy ktoś sie orientuje, która kość na płycie głównej steruje silnikiem?
    Z tego co się zorientowałem to scalak sterujący silnikiem jet wlutowany w płytkę i ukryty pod blachą z papierem w lct.

0
  • #6 25 Maj 2007 13:48
    copyman

Weź pod uwagę że musi dostać sygnał sterujący z płyty głównej! Tu może leżeć przyczyna.

C.

0
  • #7 25 Maj 2007 16:12
    abcpawel
    Poziom 18  

Witam.Z tyłu maszyny są dwa elektromagnesy pod płytą główną które odpowiadają za podnoszenie windy z papierem.Trzeba je wyczyścić i powinno działać, pozdrawiam

0
  • #8 26 Maj 2007 13:33
    clip7
    Poziom 23  

Za podnoszenie windy z papierem odpowiada silnik. Te 2 elektromagnesy odpowiadają chyba za dociąganie do papieru pierwszej rolki pobierającej w lct lub by-pass.
    Problem rozwiązany - okazało się, że chyba ktoś tam wcześniej majstrował i nie była podłączona jedna 3-pinowa wtyczka. Podejrzewam, że to była wtyczka od czujnika otwarcia podajnika ręcznego. Pewien na 100% nie jestem, jeszcze to sprawdzę, ale to chyba możliwe, że gdy podajnik ręczny jest otwarty to winda nie podnosi się do góry. Ale sprawdzę to jeszcze czy ten czujnik jest od tego.
    Mam jeszcze 1 problem. Maszyna ma lct, w 1 kasecie duplex a w drugiej kasecie papier z mechanicznym czujnikiem formatu, który cały czas pokazuje A5. Nawet wymontowałem go, wsadziłem kasetę i wciskałem różne kombinacje i ciągle zapala sie A5. Czujnik raczej sprawny, bo jak nie wciskam żadnej kombinacji, to znika format z wyświetlacza - a więc działa. Zastanawiam się, czy mimo tego mechanicznego czujnika, format papieru nie jest na stałe ustawione gdzies w serwisie?

Ok. SP 5-019
    zamykam temat

0
  Szukaj w 5mln produktów