Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

thomson29dm400, wysokie startuje ale TV nie.

adamadamowski 24 May 2007 22:19 1907 12
    adamadamowski
    Level 10  
    mam pytanie trafo wysokiego napiecie bulo uszkodzone wymienilem na nowe i teraz wysokie nap startuje ale tv nie dziala dioda na przodzie swiecie sie 2 razy miga przerwa i 5 razy miga ? co to moze byc?

Przeczytaj regulamin, szczególnie pkt. 11 !
    [_P_]
    Top Serwis
    Level 24  
    Sprawdź pamięć.
    DziadzioMiecio
    Level 27  
    Wgraj do eproma nowa zawartość i podnies do sprawdzenia pionu s2.
    adamadamowski
    Level 10  
    wlasciwie to miga 2 razy na poczatku pozniej 6 razy, jak nagrac eprom?

Moderated By remot:

proszę zacząć od poprawienia swoich postów, mam na myśli pisownię - regulamin

Top Serwis
    Level 24  
    Potrzebny programator niestety,na czystej nie ruszy.
    Mirek Z.
    Moderator
    Kod 26 dla płyty ETC210 (podobnie jak dla np. ICC20) sygnalizuje problem z nagrzaniem katod (emisją) kineskopu. Podkręcenie SCREEN na trafo powinno pomóc. Możliwe, że na nowym trafo ustawiłeś za mało lub zostawiłeś jak było (czyli na minimum).
    adamadamowski
    Level 10  
    zostawilem jak bylo nie podkrecalem ani fokusa ani skrina ide podkrecic

[_P_]
    adamadamowski
    Level 10  
    podkrecilem screen i kineskop wystartowal, obraz jest jasny widac cienkie paski od prawej strony do lewej, wydaje mi sie ze cewki odchylania jakos dziwnie piszcza, dalej jest wyswietlany kod bledu 26.
    co dalej z tym zrobic?

Używaj "zmień"!
    [_P_]
    Mirek Z.
    Moderator
    adamadamowski wrote:
    podkrecilem screen i kineskop wystartowal, obraz jest jasny widac cienkie paski od prawej strony do lewej
    Jak to rozumieć? TYLKO podkręciłeś? Pokrętło SCREEN służy do wyregulowania napięcia na siatce 2 kineskopu tak, żeby kineskop miał optymalne warunki pracy. W praktyce - powinieneś nim pokręcić delikatnie w lewo, aż znikną kreski (powroty) i zostawić w położeniu minimalnie w lewo poniżej punktu zniknięcia powrotów. Efekt jest najlepiej widoczny przy regulacji na wyciemnionym obrazie (AV, txt). Następnie regulujesz FOCUS (ostrość).
    adamadamowski
    Level 10  
    ok nieznam sie troche na tym podkrecenie pokazalo linie powrotu czy jak sie tam nazywaja, mozna odkrecic i linie znikaja, ok i jestem w punkcie wyjscia kod 26 i tv nie gra, jak zresetowac pamiec? co dalej

[_P_]
    lukashb
    Level 39  
    Prawda jest taka że kineskop wypalony dla tej elektroniki, co nie znaczy że jak byś podłożył z np. elemisa 29" to by nie ruszył...poprostu oprogramowanie zawiera błąd który odcina katody jeżeli spadną ich wartości minimalnie i wg. niego kineskop jest uwalony a tak naprawde jest 1 świeżości....często pomagała wymiana pamięci na taką z wgranym poprawionym softem, ale serwis Thomsona ją trzyma i nie puszcza....
    adamadamowski
    Level 10  
    to eprom sie rozprogramowal, czy pamiec trzyma kod bledu, co teraz reset pamieci, czy wylutowanie i nagranie epromu?

Nie stosowanie się do poleceń moderatorów, odnośnie pisowni, ostrzeżenie!
    [_P_]
    Mirek Z.
    Moderator
    Ciekawostką jest, że w tych i podobnych Thomsonach kod 26 jest często spotykany po zamontowaniu HR-a. Czy z innym trafo - nie wiem. Od dawna stosuję Eldor-y i z tym mam spokój. Wydaje się, że przed awarią trafo te TV jakoś działały?