Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

posiadam 12 glosnikow i chce z tego zrobic dwie kolumny

zimalondyn 25 Maj 2007 00:22 987 7
  • #1 25 Maj 2007 00:22
    zimalondyn
    Poziom 9  

tak jak w tytule chcialbym z tego zmontowac jakes dobre kolumny , mam nadzieje ze do czegos one beda sie nadawaly , glosniki znalazlem na ulicy kilka razy w obudowach : aiwa, gale, hitachi, motorola, nie chce kupowac nowych kolumn poprostu chce je sam zrobic , widzialem juz wasze kolumienki i sa przepiekne musze przyznac , a to sa te glosniki :patrz zdjecia[/img]

0 7
  • #2 25 Maj 2007 06:34
    oleczek1988
    Poziom 21  

1. Nie ten dział
    2. Te głośniki to nic nie warte świeczki
    3. dobieraj pieniążki i wtedy pomyśl na początek o monitorach np.[arn150+arv,visaton]

0
  • #3 25 Maj 2007 08:29
    korki89
    Poziom 12  

to chyba nie ten dział
    I mam pytanie jak ty to chcesz połączyć???

0
  • #4 25 Maj 2007 09:02
    Kamil_153
    Poziom 21  

ciezko bedzie cos z tego zrobić,rózne impedancje,średnice...nie to zły pomysł,lepiej wybież z tego 2 lub 4 najbardziej do siebie zbliżone (impedancją,średnicą,wyglądem) i ztego coś może złóż ale cudów sie nie spodziewaj (różne par, TS, itd)

0
  • #5 25 Maj 2007 09:20
    rufus4333
    Poziom 17  

Witam. Proponuję wykorzystać te 17-stki aiwy do budowy monitorków dwudrożnych. Są to względnie przyzwoite głośniki z jakiejś miniwieży, przenoszą średnicę i mają nienajgorszą skuteczność. Umieść je w obudowie 12-15 l, poeksperymentuj z bassreflexem. Kopułki kup nowe, mogą być Stx-a. Zwrotnica raczej I rzędu. Powodzenia.
    Pozdrawiam

0
  • #6 25 Maj 2007 13:32
    zimalondyn
    Poziom 9  

rufus4333 napisał:
    Witam. Proponuję wykorzystać te 17-stki aiwy do budowy monitorków dwudrożnych. Są to względnie przyzwoite głośniki z jakiejś miniwieży, przenoszą średnicę i mają nienajgorszą skuteczność. Umieść je w obudowie 12-15 l, poeksperymentuj z bassreflexem. Kopułki kup nowe, mogą być Stx-a. Zwrotnica raczej I rzędu. Powodzenia.
    Pozdrawiam

nie dosyc ze mieszkam w londynie to jeszcze jest jeden problem bo ja jestem poczatkujacy i nie bardzo znam sie na nazwach sa moze gdzies objasnienia: bassreflex, Kopułki, Zwrotnica raczej I rzędu no i jak to wyglada
    dzieki z gury

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

oleczek1988 napisał:
    1. Nie ten dział
    2. Te głośniki to nic nie warte świeczki
    3. dobieraj pieniążki i wtedy pomyśl na początek o monitorach np.[arn150+arv,visaton]

zaluz okulary bo ja mam juz monitory ,i tak jak napisalem to chce cos wiecej ,a jezeli one nie sa dobre to musze to wiedziec, tylko ktore

0
  • #7 30 Maj 2007 22:44
    alecsandrus
    Poziom 15  

Z tymi głośnikami nic nadzwyczajnego nie zrobisz, ja na twoim miejscu wybrałbym dwa tweetery do tego jakieś głośniki ze zbliżoną impedancją, mała wzrotka na tweeter np. kondesator 4,7uF w szeregu no i to wszystko w jakieś małe skrzynki bo ja wiem wys. 30cm szer.25 i głebokość ok.16 wszystkie miary oczywiście w centymetrach. Co do reszty to nic nie wskurasz dlatego najlepiej się za nie nie bierz. Co do tego głośnika 25cm to bym sobie sooba zrobił.

0
  • #8 31 Maj 2007 09:35
    Arkadyo
    Poziom 29  

Jakby się uparł to by coś z tego sklepał ale czy warto? I sporo doświadczenia trzebaby mieć. Nigdy żadnego z nich nie słyszałem ale ze sprzętem hitachi mam same pozytywne doświadczenia. Ten 12 cm na średnicy mógłby się okazać całkiem, całkiem. Kopułka wiadomo gdzie :) Na dół albo aiwa i ta 25 na suba albo 25 jako niskotonowy w 3way z dosyć wysokim podziałem (żeby nie robić kosztów ponad 1khz z filtrami I rzędu) ale basu chyba za wiele z niego nie będzie - musiałbyś potestować w różnych litrażach. Strasznie dużo zabawy i może z tego nic nie wyjść ale oświadczenia - bezcenne :). Na początek zwrotka uniwersalna z podziałami trochę ponad 1khz i z 5khz do tego pomiary impedancji toru niskiego i średniego i dobranie korektorów impedancji i korekta ewentualnej różnicy efektywności - jak czujesz się na siłach - to naprzód :)

0