Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maty wygluszające

hijacker4 25 Maj 2007 11:21 3776 23
  • #1 25 Maj 2007 11:21
    hijacker4
    Poziom 18  

Witam! Ile mat wygłuszających należy kupić do vw III na przednie drzwi? Bedziemy robic to z kumplem ale jeszcze samochod nie dotarl i wczesniej chcialby je kupic. jakie polecacie i ile sztuk ?

0 23
  • Pomocny post
    #2 25 Maj 2007 11:46
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

maty wygluszajace APP z alledrogo powinny spelnic swoja role ich wymiar to 500x250mm wiec pomierz drzwi i bedziesz wszystko wiedzial :)

0
  • #3 25 Maj 2007 11:57
    hijacker4
    Poziom 18  

Tylko ze nie mam aktualnie jak ich pomierzyc bo samochod jedzie z zagranicy:) o to chodzi głównie;)

0
  • Pomocny post
    #4 25 Maj 2007 12:03
    mukade
    Poziom 31  

No powiedzmy że 6-9 takich mat na jedne drzwi, w zależności od tego jak mocno chcesz wygłuszyć. Ja bym użył pewno ze 7 mat na drzwi, co by ich zbyt mocno nie obciążać. Jakie głośniki tam wkładasz?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Maj 2007 12:49
    hijacker4
    Poziom 18  

Kumpel kupuje PB jakieś za 300zł z essa.com.pl modelu dokladnie nie pamietam;) spiszą się ?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Maj 2007 15:12
    elmer2
    Poziom 28  

Ja uzywam do wygluszenia aut tasmy dekarskiej.
    Efekt jest wyraźny i porownywalny do mat APP.
    Koszy mniejsze. Zaleta tasmy jest to, ze w lato nie splywa a w zimie zachowuje elastycznosc.

Pozdr

0
  • Pomocny post
    #7 25 Maj 2007 15:49
    kuba007
    Poziom 18  

Ja mam golfa III, na wygłuszenie pary poszło mi 16 mat app 25x50. Jednak polecam użycie mieszanki np app + mata dekarska ta z aluminium. Ja tak mam teraz i jest jakby lepiej...

0
  • Pomocny post
    #8 25 Maj 2007 16:00
    brzo2a
    Poziom 18  

Zgodze sie z poprzednikiem.

App daj do wewnatrz drzwi na blache aby ja usztywnić a taśmą dekarską możesz pozatykać otwory montażowe w drzwiach, jest cieńsza, lepiej sie układa, łatwiej można nią manewrować

Do dostania w marketach budowlanych w rolkach najczesciej po 10M

PS. głośniki to pewnie S-6C przydał by sie do nich piecyk ale są OK

0
  • Pomocny post
    #9 25 Maj 2007 16:38
    kiceq
    Poziom 14  

No dobra a ile mat app potrzeba na dzrzwi przy wygłuszaniu pół na pół z matą dekarska ?? ktoś robił to ??

0
  • Pomocny post
    #10 25 Maj 2007 17:18
    kuba007
    Poziom 18  

Ja mam tak zrobione, że wewnętrzną część robiłem matami app, zewnetrzną część dwoma warstwami maty dekarskiej. Chcąc tak robić trzeba 7mat, po 3,5 maty na pokrycie całego wnetrza w jednych drzwiach. Mowa oczywiście o golfie III. Warto też skoncentrować się na przygotowaniu boczka tapicerki. Ja wywaliłem tę część ze styropianu (przyklejony orginalnie do boczka), pod nim są śróby od mocowania plastikowego uchwytu otwierania i dolnej kieszeni (schowka). Wszystko to porozkręcałem, ponieważ trzęsło się to strasznie, pod każdą ze śrób dałem podkładkę sprężynową, mocno dokręciłem i wykleiłem cały boczek gąbką o zamknietej strukturze. Po tym zabiegu drzwi zyskały sporo na wadze i zamykają się jak w mercedesie klasy s ;). Nic się juz nie tłucze i głośniczki świetnie basują :)

0
  • #11 25 Maj 2007 17:42
    kiceq
    Poziom 14  

o jakie maty app Ci chodzi: dokładnie jaki wymiar??a ile maty dekarskiej ?? rolka 10cmx10m kosztuje 50 zl mata app 7,50 za 25x50 cm . wiec 7 mat to mały koszt. Ciekawe jakby zrobic w mojej ibizie (2003 r) 4 drzwi , ciekawe ile by tam poszlo tego bałaganu?

0
  • #12 25 Maj 2007 19:05
    kuba007
    Poziom 18  

App to 25x50, standard. Natomiast 2 rolki 10m dekarskiej starczyło mi na położenie dwóch warstw, prawie "na styk", został kawałek, ale wykleiłem to naprawde solidnie... Była to właśnie rolka 10m 10cm, kupiłem ją chyba w castoramie, juz niepamietam. Co do twoich drzwi, to najlepiej je pomierzyć i wtedy wyjdzie, ile trzeba.

0
  • #13 25 Maj 2007 19:58
    kiceq
    Poziom 14  

jak zmierze to wyliczysz mi ile mniej więcej wyjdzie ??

0
  • Pomocny post
    #14 25 Maj 2007 22:27
    kuba007
    Poziom 18  

Ok zmierz drzwi przednie i tylnie jaki wymiar to ci policze ;) ilość zależy tez od dostępności wewnętrznej, bo jak jest słaby dostęp to wszedzie poprostu maty nie przykleisz, bo niedasz rady.
    Wtedy warto kupić coś w spray`u, jakąś gumę bolla albo coś i w miejscach niedostępnych tym dobrze wypryskać.

0
  • Pomocny post
    #15 26 Maj 2007 02:03
    elmer2
    Poziom 28  

J kupilem dwie rolki 0,3mx10m po 60zl sztuka i wutlumilem sobie drzwi. Kladlem po kilka warstw.

0
  • #16 26 Maj 2007 09:07
    hijacker4
    Poziom 18  

Dzięki wielkie koledzy za pomoc jestem bardzo wdzięczny;) oki czekam na wymiary drzwi jak bedziesz mial jak zmierzyc;)

Dodano po 35 [minuty]:

A czy maty dekarskie nie smierdzą ropą? żeby z samochodu benzynki nie zrobil sie diesel:D:D:D:D

0
  • #18 26 Maj 2007 09:15
    miki87
    Poziom 20  

ja polecam środek drzwi wygłuszyć APP Miękkimi, a na zewnętrzną stronę dać twarde APP

0
  • #19 26 Maj 2007 09:23
    crazy_88
    Poziom 42  

Tylko nie do przesady z tymi matami żeby drzwi z zawiasów się nie opuściły.

0
  • Pomocny post
    #20 26 Maj 2007 10:01
    wojtus87
    Poziom 21  

Przytocze tutaj wypowiedz Essy o wygłuszaniu drzwi, może ktoś wyciagnie wnioski

essa napisał:
    Raz a konkretnie.
    Takie gadanie, że 300zł to dużo albo 500zł przy materiałach profi to mało nic nie znaczy.
    Wszystko zależy od tego co się robiło, ile tego było, czym i jak było robione oraz jaki był końcowy efekt tej roboty. Licząc po cenach detalicznych, to wykonanie naprawdę profi wytłumienia-uszczelnienia pary drzwi środkami klasy Dynamat czy Stinger może kosztować nawet w granicach 2000-3000zł. I wcale nie jest to wynik osiągnięty na chama siłowym nawaleniem 10 warstw najdroższej maty.
    Na średniej wielkości parę drzwi (o pow. ok.0,5mm2) spokojnie pójdzie cała paczka np. Dynamat Xtreme Bulk Pack (3,3m2) lub 9-10 arkuszy Stinger Expert z zestawu Trunk Kit. Wychodzi mniej wiecej tak - 1 warstwa na całą blachę wewnętrzną za głośnikiem (2 drzwi x 0,5m2) i 2 warstwy na tą "ważniejszą" dla muzy blachę, na której wisi głośnik - z jednej i z drugiej strony tej blachy (2 drzwi x 2 warstwy x 0,5m2). Już mamy ok. 3m2 czyli ok. 1000zł za samą matę. W rzeczywistości maty idzie trochę więcej na mijsca gdzie zakleja się otwory i dlatego że maty klei się na "szerszą" zakładkę. Do tego prawie cały arkusz Tac Mat do środka drzwi (340zł) + jakieś rozpraszaczo-pochłaniacze za głośnikiem (300zł za 2 paczki Dynaxorb, bo 1 to stanowczo za mała powierzchnia) i mamy już sumę ok. 1600-1700zł. No i na koniec przynajmniej ze 2 puszki paciary-błota Brax po jednej na kazda z 2 tapicerek (2x150zł) + jakieś drobiazgi, nowe klipsy, miękkie przekładki i watoliny pomiędzy tapicerą a wytłumioną blachą (aby nie rzęziło na stykających się powierzchniach), do tego ciągliwy i nigdy nie wysychający glut na dzwoniące cięgna, zamki, korbki, klamki i spinki + wcześniejsze załatanie-usztywnienie metalem dużych otworów w drzwiach przed naklejeniem mat, itp., itd.
    Już mamy 2 tysiaki a jeszcze nie było kosztu solidnego mocowania wooferów (dystansów-paneli) ani żadnej robocizny, która przy takiej wersji wynosi prawie 2 dniówki dla dwóch chłopów. Oczywiście w trakcie roboty co chwilę foto dla klienta (chociaż u nas cały czas może być obecny podczas roboty), na finał złożenie tapicerek, test akustyczny w zakresie 25-800Hz, ponowne zdjęcie rtapicerek aby wyeliminować i tak zawsze pojawiający się jakiś mały rezonans lub zgrzyt, znowu montaż tapicerek, znowu test z czestotliwościami ale teraz przy nieco większym powerze, znowy demontaż, znowu punktowe wyczajenie i zaduszenie jakiegoś pierdnięcia, brzęknięcia i zgrzytnięcia, tym razem dla urozmaicenia w innym miejscu, np. przy klamce, wyłącznikach, w podnośniku szyb, itp., itd.
    A na koniec po osiągnięciu zupełnej ciszy montaż nowych klipsów na "żywej gumie", naklejenie mocherowych miękkich uszczelek-przekładek w miejscu styku obrzeża tapicerki z lakierem drzwi, no i rachunek za całość wraz z robotą w wysokości przynajmniej 2600-2800zł za parę drzwi.
    Takie coś można już nazywać wyższą półką spośród różnych rodzajów tłumienia lub jak kto woli wytłumieniem mocno profesjonalnym. Z racji nie małych kosztów nie jest to robota na codzień ale od czasu do czasu się zdaża i takie coś. Jak ktoś lubi sam dłubać, to może najwyżej oszczędzić te kilka końcowych stówek. Jednak i tak w 4-cyfrowej cenie 2 z przodu pozostaje. No i jest jeszcze to przyjemne dla ucha, lekkie kliknięcie, wręcz rozkoszne mlaśnięcie drzwi podczas ich zamykania, lepsze niż S-klasie i tylko kosztem o ok. 4kg większej wagi na 1 drzwi ;)
    Przy Soudalach i innych tanich kominowych matach zbliżony efekt zaczyna się dopiero od ok. 10kg na drzwi (w zimie znacząco słabnie). I chyba właśnie w tym jest to PROFI. No ale też nie wszyscy przecież muszą jeżdzić klasą S :)
    Ufff

0
  • #21 26 Maj 2007 22:30
    elmer2
    Poziom 28  

Tak tylko, ze ceny wytlumienia dynamatem czy stingerem to nie oszukujmy sie, ale te 2-3tysiace zl to u wielu koszt calego audio w samochodzie.

A przypuszczam, czy maty APP czy tasma dekarska to nie poczuje sie roznicy, no chyba ze ktos wie gdzie jest co przyklejone.

0
  • #22 26 Maj 2007 22:39
    kuba007
    Poziom 18  

Hmmm jak ktos ma zamiar montować Helixy blue czy Hertze dsk, to to chyba trochę nie na jego kieszeń... Ja robiąc wygłuszenie zmieściłem się w kwocie 300zł wraz z panelami mdf, mój zestawik dostaje 75w rmsu, po wielokrotnym rozbieraniu tapicerki (coś ciągle brzeczało) osiagnąłem niezły efekt, nic nie brzęczy, pierdzi itp, choć "troche" to głośńiczki już grają. Więc "Kowalskiemu" polecam wybrać siędo supermarketu budowalnego w celu zdobycia materiałów wygłuszających. ;)

0
  • #23 26 Maj 2007 23:31
    wojtus87
    Poziom 21  

Panowie, tu nie chodzi o to że trzeba wygłuszyć drzwi dynamayt'em itp. Tylko o sam sposób wykonania.
    I też chciałem przytoczyć jak profesjonalnie wygłusza się drzwi :)

Te firmowe środki można zastąpić mniej "firmowymi" produktami z podobnym skutkiem.

0
  • #24 27 Maj 2007 20:24
    renegatt
    Poziom 23  

Ja mam wygłuszone auto w podobny sposób na zlecenie matami stingera i całkowicie mogę potwierdzić prawdziwość opisu powyżej, po wygłuszeniu całości auta tj. podłogi itp efekt naprawdę jest dobry także dla komfortu jazdy, drogo ale polecam.

R.

0