Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avrgcc + eclipse. Problem z odpaleniem

elektron321 25 Maj 2007 14:00 1152 9
  • #1 25 Maj 2007 14:00
    elektron321
    Poziom 9  

Czy udało się komuś skonfigurować kompilator gcc pod eclipsem?
    Jeśli tak to proszę o podpowiedzi.
    Do eclipsa ściągnąłem CDT więc mogę pisać w C ale nie wiem jak skonfigurować eclipsa tak aby kompilował programy na AVRy.

0 9
  • #2 25 Maj 2007 14:23
    adamusx
    Poziom 27  

A po co chcesz uzywac Eclpise do AVRow skoro jest darmowy AVRstudio w ktorym mozna kompilowac programy po podlaczeniu GCC, do tego masz swietny symulator i debuger.

0
  • #3 25 Maj 2007 15:37
    kris_gor
    Poziom 16  

elektron321 napisał:
    Czy udało się komuś skonfigurować kompilator gcc pod eclipsem?
    Jeśli tak to proszę o podpowiedzi.
    Do eclipsa ściągnąłem CDT więc mogę pisać w C ale nie wiem jak skonfigurować eclipsa tak aby kompilował programy na AVRy.

http://www.cs.hut.fi/Studies/T-106.5300/2007/eclipse-avr.pdf
    http://www.mikrocontroller.net/articles/AVR_Eclipse
    http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=189165

0
  • #4 25 Maj 2007 22:27
    elektron321
    Poziom 9  

Dzięki za linki.
    A koledze wyżej odpowiem,że po to aby pracować w tym samym środowisku niezależnie od tego czy będę pisać programy w javie czy w C i czy będą one na avry czy na army. Eclipse jest środowiskiem niezależnym od platform sprzętowych oraz od typu kompilatora. I to jest piękne.

0
  • #5 26 Maj 2007 08:46
    adamusx
    Poziom 27  

elektron321 napisał:
    Dzięki za linki.
    A koledze wyżej odpowiem,że po to aby pracować w tym samym środowisku niezależnie od tego czy będę pisać programy w javie czy w C i czy będą one na avry czy na army. Eclipse jest środowiskiem niezależnym od platform sprzętowych oraz od typu kompilatora. I to jest piękne.

Pod tym wzgledem masz racje.
    Ja osobiscie nie przepadam za Eclpise, wydaje mi sę ze jest za bardzo udziwnione :) Poza tym chodzi na Javie, wolno sie uruchamia :)

Ja zamiast Eclipse uzywam DevCpp, w ktorym programuje ARMy, AVRy takze mozna bo podobnie jak Eclipse mozna sobie ustawic dowolny kompilator.

0
  • #6 26 Maj 2007 21:43
    elektron321
    Poziom 9  

A może w takim razie podpowiedziałbyś jak to zrobić w devc++ ...?

Jakiś krótki manualik by się przydał. Na pewno wiele osób by skorzystało.
    Nie upieram się akurat na eclipsa skoro można też inne środowisko wykorzystać.

0
  • #7 26 Maj 2007 23:12
    adamusx
    Poziom 27  

Jak bede mial czas to opisze krok po kroku jak to skonfigurowac i zamieszcze tutaj.

0
  • #8 13 Sie 2007 13:27
    mj_2000
    Poziom 15  

Coś nie znalazłeś czasu :)
    W końcu mineły dopiero ponad 3 lata :)

0
  • #9 13 Sie 2007 14:26
    sawitar
    Poziom 17  

Lenistwo?
    Wystarczy sprawdic stronę DevC++. Jest tam poradnik jak to zrobic dla AVR.

0
  • #10 13 Sie 2007 16:04
    romario4
    Poziom 16  

Jeśli chodzi o Dev-cpp to niezłe środowisko którego długo używałem pisząc programy w C/C++ na peceta (MinGW) i na avr'y. Jeśli chodzi o AVR,y to ja pokrótce robiłem to tak:
    Tworzysz jakiś katalog w którym umieścisz pliki prjektu, kopiujesz do niego odpowiednio skonfigurowany plik makefile (można edyrować ręcznie lub użyć Mfile z pakietu WinAVR). Uruchamiasz Dev-cpp i tworzysz nowy pusty projekt, który zapisujesz w wcześniej utworzonym katalogu i co najważniejsze w opcjach projektu, w zakładce makefile musisz zaznaczyć zakładkę - użyj makefile użytkownika i wprowadzić ścieżkę dostępu do niego. I to by było wszystko. Trzeba pamiętać że wszystkich zmian w projekcie (nazwa pliku głównego , domyslna to main.c) dokonać możemy tylko w pliku makefile. Np. jeśli z menu dev'a dodamy do projektu jakiś plik np. main.c lub jakiś inny to nie będzie on uwzględniony w procesie kompilacji dopóki nie zastosujemy odpowiedniej zmiany w pliku makefile.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo