Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy sprzężenie w laptopie może powodować szkody?

uniseb 25 Maj 2007 19:40 5010 12
  • #1 25 Maj 2007 19:40
    uniseb
    Poziom 10  

Proszę o szybkie odpowiedzi bo jak coś to muszę oddać sprzęt!

W laptopie Lenovo N100 z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek HD audio gdy wejdę w zaawansowane ustawienia głośności mikrofony i zaznaczę opcje zwiększ czułość mikrofonu to przy zwiększeniu głośności głośników pojawia się okropny strasznie głośny pisk jak przy sprzężeniu i komputer się zawiesza cały czas piszcząc.
    Mam wrażenie że za pierwszym razem jak pisk był długi bo nie mogłem wyłączyć laptopa (pomogło dopiero wysuniecie baterii) dało się czuć intensywniej zapach nagrzane elektroniki (myślę że wiecie o co mi chodzi).
    Czy takie sprzężenie mogło cos uszkodzić w sprzęcie? I co w ogóle o tym myślicie – mikrofon działa ale gdy uruchomię opcje zaawansowane i zaznaczę żeby zwiększyć czułość mikrofonu to dzieją się takie cuda.
    Czy to wina softu czy sprzętu – laptopa kupiłem wczoraj. Czy ktoś to może sprawdzić u siebie?

0 12
  • #2 25 Maj 2007 19:47
    tronic1
    Spec od komputerów

Wyłącz we właściwościach dźwięku odtwarzanie z mikrofonu.Takie sprzężenie może uszkodzić kość odpowiedzialną za dźwięk,wzmacniacz,masz max wysterowanie w tym układzie.

0
  • #3 25 Maj 2007 19:50
    uniseb
    Poziom 10  

tronic1 napisał:
    Wyłącz we właściwościach dźwięku odtwarzanie z mikrofonu.Takie sprzężenie może uszkodzić kość odpowiedzialną za dźwięk,wzmacniacz,masz max wysterowanie w tym układzie.

Czy żadnych innych elementów laptopa takie sprzężenie nie może uszkodzić (jakieś przegrzanie, przelanie, na magnetyzowanie ?).
    Jeżeli padnie kość odpowiedzialna za dźwięk to jakie będą tego objawy? Czy nie będzie w ogóle dźwięku czy inne ?

0
  • #4 25 Maj 2007 20:07
    TONI_2003
    Moderator

Rady dla kolegi uniseb :
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    - stosuj duże litery zaczynając zdanie

Popraw post powyżej!
    Dziękujemy!

0
  • #5 25 Maj 2007 20:28
    tronic1
    Spec od komputerów

Jak padnie kość to nie będzie dźwieku w najlepszym przypadku.Ale zrób to co pisałem,nie eksperymentuj.Rozmówca bedzie cię słyszał.

0
  • #6 25 Maj 2007 22:28
    uniseb
    Poziom 10  

tronic1 dzięki wielkie za szybką i fachową odpowiedź :)

Nie, broń borze nic nie eksperymentuje po prostu się przestraszyłem, że może już coś się zepsuło a ja nie wiem. Te sprzężenie trwało tak z 15 sekund zanim wpadłem na pomysł by wyciągnąć baterię (no i głośniki i mikrofon były ustawione na ful) mam nadzieje że nic się nie stało.

Edit:
    Hmm wyciszyłem mikrofon we właściwościach odtwarzania tak jak mówiłeś i jak teraz daje test urządzeń audio to gdy mówię coś do mikrofonu to pierwsze słowo (czasem sam początek - pierwsze litery) się zapętla i powtarza narastając aż nie wyłączę testu? Jak włączyłem znów (tylko by sprawdzić) to co mi kazałeś wyłączyć i ściszę głośniki do jedne kreski głos też się zapętla. Wcześniej tak nie było - o co chodzi?

Czy coś w takim razie już się stało?

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Przeinstalowałem system ustawiłem wszystko od nowa jak radziłeś i i tak występuje sprzężenie po wybraniu opcji zaawansowanej zwiększenia czułości mikrofonu.

Zrobiłem tak: Ustawiłem tę opcję i powoli zwiększałem głośność głośników i na kresce 4 zaczęło lekko piszczeć na piątej 2 razy głośniej dalej już nie próbowałem (bo skoro już dwa razy to zawiesiło kompa to pewnie znów by sie to stało).

A bez tego ustawienie trzeba się wręcz drzeć do tego wbudowanego mikrofonu żeby cos się wyraźnie nagrało,

Czy to czasem nie podchodzi pod gwarancję? Jak u was działają mikrofony wbudowane?

0
  • #7 25 Maj 2007 22:55
    tronic1
    Spec od komputerów

Nie wiem jaki masz mixer do tej karty,ale tak jak pisałem w opcjach odtwarzania wyłącz mikrofon.Ma być włączony tylko w opcjach nagrywania.Chodzo o to żebyś sam siebie nie słyszał w głośnikach,bo wtedy właśnie będziesz miał sprzężenie.

0
  • #8 26 Maj 2007 01:19
    uniseb
    Poziom 10  

Mixer dla odtwarzania mam taki (po lewej windowsowy po prawej realteka):
    - tu są te opcje zaawansowane odpowiedzialne za tą większą czułość mikrofonu i sprzężenia (oczywiście gdy głośność mikrofonu nie jest wyciszona)

Mixer dla nagrywania wygląda tak:

0
  • #9 26 Maj 2007 14:33
    SerDel22
    Poziom 11  

Chyba masz uszkodzony sprzęt, bo przy zaznaczeniu opcji "Wycisz" przy głośności mikrofonu, nie powinno być żadnego sprzężenia a głos w ogóle nie powinien iść na głośniki...

0
  • #10 26 Maj 2007 20:22
    TONI_2003
    Moderator

Witam szanownego kolegę uniseb zmieniłem pierwszy obrazek natomiast drugi nawet po pięciu minutach jeszcze mi się nie wyświetlił!
    Apeluję do kolegi by zastosował się do regułki poniżej:
    Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Firmy takie czy siakie co jakiś czas kasują fotki czy coś w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

0
  • #11 26 Maj 2007 21:14
    uniseb
    Poziom 10  

SerDel22 napisał:
    Chyba masz uszkodzony sprzęt, bo przy zaznaczeniu opcji "Wycisz" przy głośności mikrofonu, nie powinno być żadnego sprzężenia a głos w ogóle nie powinien iść na głośniki...

SerDel22 i innych najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Oczywiście sprzężenie występuje tylko w tedy gdy w w ustawianiach z obrazka 1 (mixer odtwarzania) suwak głośności mikrofonu nie jest wyciszony.

Mixer dla nagrywania ma cały czas nieaktywny suwak od poziomu czułości mikrofonu - czemu? Jest ustawiony na trochę powyżej połowy i nie mogę tego zmienić, a do mikrofonu trzeba sie drzec albo przytknąć aparat mowy do samej dziurki by coś się wyraźnie nagrało - ??

BTW. TONI_2003 obrazek powyżej już poprawiłem. Dzięki za rade.

0
  • #12 27 Maj 2007 16:30
    ohwhy
    Poziom 1  

Ja mam taki sam problem, jak na drugim obrazku z postów powyrzej, z ustawieniami audio że nie mogę przesuwac suwaka 'glosnosc mikrofonu' - jak to odblokowac?

0
  • #13 29 Maj 2007 09:33
    uniseb
    Poziom 10  

Czyżby nikt nie wiedział czemu w ustawieniach nagrywania są nieaktywne suwaki?

PS. ohwhy popraw błędy.

0
  Szukaj w 5mln produktów