Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna 94 benzyna nie odpala

25 Maj 2007 23:47 5120 12
  • Moderator Samochody
    Witam problem z lagunka, wczoraj zgasla i po wstepnych ogledzinach nie idzie pompa paliwa wtryski i nie ma iskry. kiedy wzialem przekaźnik ten glówny pod sterownikiem na krotko odpalila pare razy chodzila równo na benzynie i na gazie ale po kilku próbach nic, dale to samo nie ma iskry, komputer pokladowy wywala jakis code i cos po niemiecku ale nie rozumiem, lecz czasami tylko nie zawsze, myslalem czy to nie jest immo?? jakies porady sugestie??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    na desce nie widzialem konrolki z zygzakiem chyba ze zarowka wyciagnieta a kolo recznego nie ma nic prucz wlacznika centralnego, pali sie stop na desce rozdzielczej, i serw ale po kreceniu serw gasnie zostaje tylko stop.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    sprawdzilem kontrolka gasnie, czyli immo odpada, moze sterownik pierdzieli sprawe?? jak mozna go sprawdzic, obejsc albo wogule wywalic immo?? cewke mialem druga na podmianke i tez nie bylo iskry, dodam ze auto sie zapalilo jakies pol roku temu, spalila sie czesc instalacji pod maska ale odtworzylem i poizolowalem kable, zreszta sprawdzalem dzisiaj przejscia sa, ale sygnalu iskry na cewke ni w zab, a ile omow ma miec czujnik polozenia walu?? ten mial moim zdaniem malo bo kolo 250 omow.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    rezystancja książkowa, czyli raczej czujnik odpada
  • Moderator Samochody
    tak?? no to panowie drodzy w czym problem pytajcie to odpowiem bo stoje w miejscu, powiedzialem klijentowi aby drugi sterownik poszukal na probe bo sam juz nie wiem...
  • Pomocny post
    a sterownik dostaje sygnał z tego czujnika?
  • Moderator Samochody
    hmm czy ja wiem? a jak to mozna sprawdzic?? moge np miernikiem na pomiarze czestotliwosci? tylko nie wiem ktory pin
  • Pomocny post
    wystarczy pomiar napięcia zmiennego z czujnika (bo sam czujnik sprawny chodzi tylko aby zobaczyć czy daje sygnał dla sterownika)
  • Moderator Samochody
    ok jutro sie za to zabiore i sprawdze, a moze jeszcze cos Ci swita zeby sprawdzic?? a mniejwiecej jakie napiece powinno byc z tego czujnika podczas krecenia rozrusznikiem??
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    powinno być koło 0,15V przynajmiej
  • Moderator Samochody
    Sterownik był padniety, po wymianie niby wsyztsko ok dzięki pozdrawiam