Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon URMET 4+n - JAK podłączyć przewody?

26 Maj 2007 13:56 4564 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    W mieszkaniu, które kupiłem znalazłem wiszący na przewodzie unifon URMET. Do czego są poszczególne przewody już wiem, po lekturze archiwum. Problemem jest jednak podłączenie na korytarzu. Tutaj zastałem coś takiego:
    Domofon URMET 4+n - JAK podłączyć przewody?

Ta mała wiązka jest ode mnie z mieszkania. Jest jeszcze jedna taka, od sąsiada z góry, dodatkowo na dole są jeszcze trzy słuchawki.

Oznaczenia i kolory:
    1 - brązowy - MIKROFON
    CA - czarny
    2 - biały - GŁOŚNIK
    6 - pomarańczowy - MASA
    10 - zwora z 9
    9 - zielony - OTWIERANIE DRZWI.

Domofon URMET 4+n - JAK podłączyć przewody?,Domofon URMET 4+n - JAK podłączyć przewody?

Jak to połączyć z przewodami na korytarzu? Chodzi mi o schemat ideowy, ale także jak to zrealizować fizycznie? Można zwyczajnie skręcić/zlutowac?

Wiem jedynie że do elektromagnesu dochodzą przewody biały i niebieski. Domyślam się że trzeba je połączyć z pomarańczowym (6) i zielonym (9).
    Ale co dalej?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Musisz jeszcze zlokalizować centralkę z zasilaczem.Linie mikrofonów łączysz razem i podpinasz do centralki.Tak samo robisz z liniami słuchawek i mas.Pod zacisk CA podłącza się wywołanie ( sygnał płynie z generatora zamontowanego w centralce ,przez styk przycisku w panelu rozmównym styki rozwierne unifonu do słuchawki).Z elektromagnesem może być jak napisałeś.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dziękuję, przyda się na pewno :)