Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy HondaGX160 brak napięcia 230V

26 Maj 2007 16:29 3629 4
  • Poziom 15  
    Witam agregat był sprawny i nagle znikło napięcie 230V rozebrałem stojan , bo myślałem że któreś uzwojenie się przepaliło, ale wzrokowo nic nie widać pomierzyłem przejście na uzwojeniach i tu mam pytanko , bo są cztery przewody grubsze na których jest przejście, i są dwa przewody cieńsze na których nie ma przejścia tak jak by była przerwa , w sumie wychodzi ze stojana sześć przewodów . Wdzięczny będę za pomoc za pomoc pozdrawiam :D
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    najlepiej zrób zdjęcie tego agregatu i wyjścia przewodów z prądnicy będzie łatwiej coś doradzić ale częstą przyczyną braku napięcia wyjściowego jest uszkodzony kondensator a te dwa cienkie przewody to prawdopodobnie termik, ale są różne termiki w jednych po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury styki się zwierają a w innych jest odwrotnie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    w sklepie AGD lub w zakładzie energetycznym jeśli masz jakiegoś znajomego elektryka. możesz jeszcze po odpaleniu agregatu trochę go podgazować i wtedy zobaczyć czy pojawiło się napięcie.mam podobny agregat i co jakiś czas muszę dać mu więcej gazu niż ma normalnie do pracy i po problemie, a zdjęcia faktycznie niewiele pomogły
  • Poziom 15  
    Witam mam gorszy problem okazało się, że agregat być może jest ok ,tylko silnik nie ma kompresji jest tylko 0.3MP . mam takie pytanko czy ktoś już może rozbierał ten typ , bo nie mogę się dostać do tłoka aby go wyciągnąć , już wszystko prawie rozebrałem w drobny mak tylko został wirnik połączony z wałem i nie wiem jak to rozłączyć a muszę się tam dostać , aby wyjąć tłok .Pozdrawiam :cry:

Temat zamykam złożyłem z powrotem i chyba zostanie na części .
    Pozdrawiam .