Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterwonik COMPIT R501 kody dostepu ustawiena E2

robik5 26 May 2007 18:18 14844 16
    robik5
    Level 11  
    WItam, proszę o podanie prawidłowych ystwien do CWU w trybie letnim dla teg sterownika oraz kodu dostepu (jakie klawisze trzeba nacisnąć) aby wejsc do trybu E2
    gregoorr
    Level 17  
    A co chcesz zmieniać w E2?
    robik5
    Level 11  
    czas wybiegu pompy CWU oraz wybór priorytetu podczas ładowania CWU, gośc który instalował ten kociol uparl sie aby zalozyc tylko jedną pompę dla CWU i CO.
    Jak lepiej ustawic ten kociol w lato dla CWU, aby miał duże przerwy w pracy tzn np tryb podtrzymania 30minut ilośc cykli w tym trybie 2?
    gregoorr
    Level 17  
    robik5 wrote:
    czas wybiegu pompy CWU oraz wybór priorytetu podczas ładowania CWU, gośc który instalował ten kociol uparl sie aby zalozyc tylko jedną pompę dla CWU i CO.
    Jak lepiej ustawic ten kociol w lato dla CWU, aby miał duże przerwy w pracy tzn np tryb podtrzymania 30minut ilośc cykli w tym trybie 2?

Wybieg to 3 minuty i wydaje mi się że jest odpowiedni. Nic nie wiem o piorytecie ładowania CWU w tym sterowniku. Masz jedną pompę dla CO i CWU, czyli rozumiem że przełączasz zaworami co ma grzać. Jeśli chodzi o cykl podtrzymania to zależy od węgla, ustawiam maksymalnie do 40 minut, powyżej tego czasu węgiel gaśnie i nic go już nie rozdmucha. Potem 3-4 cykle pracy i przeważnie jest ok. Według mnie powinny być 2 pompy i sterownik pokojowy, wtedy kocioł po ustawieniach chodzi idealnie, jak trzeba grzać dom to włącza pompę na bydynek, jak wodę, to pompę na zasobnik. Jak wszystko nagrzeje to stoi w podtrzymaniu. Nie martwisz się czy jest lato czy zima, chodzi prawie jak olejówka.
    robik5
    Level 11  
    ale w instrukcji jest napisane ze w E2 mozna ustawic priorytet CWU i CO, a ten moj nieszczesny hydraulik zalozyl mi tylko jedna pompe zaraz przy piecu na zasilaniu calego ukladu a dopieor pozniej jest trojnik na CWu i ogrzewanie budynku...problemw tym ze jesli zamkn ę zawory na ogrzewanie a w zasobniku jest zimna woda to sterwonik wyłącza pompę do CO aby dać proiryte dla CWU i wtedy w moim przypadku zasobnik sie bardzo długo nagrzewa bo nie działa pompa (ta jedyna dla calego ukladu)....
    co z tym zrobic???
    Attachments:
    strik5000
    Level 1  
    Czesć
    Mam tak samo i masz rację że ci wyłączy pompę na CE bo tak działa.
    Źeby w lato było ok trzeba przepiąć przewody pompki do wyjścia zasilania C.W.U. i podłączyć czujnik C.W.U.
    W żadnym wypadku nie można podłączyć czujnika bez drugiej pompki
    robik5
    Level 11  
    Witam,
    Ja zrobilem to troche w inny sposb, podlaczylem czujnik CWU a zwarłem ze soba oba wyjścia - wyjscie na pompke CO i wyjscie na pomke CWU. Teraz uklad dziala tak, ze gdy potrzeb zawsze aktywna jest jedna pompka, raz sterowna jest z wyjscia CO a przy grzaniu CWU sterowna jest z wyjscia CWU. Pozostal tylko jedne problem, gdy wlacze ogrzewanie i woda w bojlerze mam zadana temp a zaczyna sie ogrzewanei budynku to automatycznie tez zostaje schlodzona woda w bojlerze...nalezało by jeszcze dolozyc odciecie do obiegu CWU aby go niepotrzebnie nie studzic gdy ogrzewamy budynek...rozwiazaniem moze byc zawor z silownikiem ktory bedzie zamykal dopolyw wody do bojlera gdy temp w nim bedzie ok.
    pamigo
    Level 1  
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak dostać się do parametrów E2 ponieważ chciałem zmienić minimalną tęperature na kotle, mam 56 a chciałbym obniżyć do 40 stopni bez montowania dodatkowych urządzeń
    fuhmen
    Level 12  
    kod do e2 to 199 ?

Dodano po 5 [minuty]:

pamigo wrote:
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak dostać się do parametrów E2 ponieważ chciałem zmienić minimalną tęperature na kotle, mam 56 a chciałbym obniżyć do 40 stopni bez montowania dodatkowych urządzeń

Obniżanie temperatury kotła poniżej 57stopni jest błędem, ponieważ kocioł będzie pracował poniżej punktu rosy, a w efekcie przyśpeszy to korozję kotła. Najlepiej zamontować za kotłem zawór mieszający, a nim można temperaturę wody zasilającej ogrzewanie można sobie dowolnie regulować.
    gregoorr
    Level 17  
    fuhmen wrote:
    kod do e2 to 199

No niestety coś Ci się pomieszało.
    kod do e2 to 199, ale w sterowniku COMPIT E510,
    w E501 niestety nie.
    fuhmen
    Level 12  
    no tak gregoorr, jeśli nie masz nic do powiedzenia co pomoże to daj se spokój, może ktoś obcy mi pomoże, a sposób znasz bo taki sterownik masz i wiem że wiesz.
    pawell73
    Level 11  
    A w parametrach serwisowych E1 'u' na '--' nie pomaga?
    amruss
    Level 10  
    Witam.
    Podepnę się do tematu panowie.Też mam sterownik R-501,dwie pompy do cwu i co, niestety nie zdaje to u mnie egzaminu bo woda cwu zbyt dlugo sie grzeje i w efekcie w domu robi sie chlodno bo grzejniki stygna. Hydraulik ma mi przerobic wlasnie na jedna pompe, wszystko pod co.Problemem jest też to,że sterownik przełącza na pompę cwu dopiero jak woda w boilerze spadnie o 10st poniżej zadanej "c",nie wiem czy to nie wina samego sterownika.Może ktoś ze znawców wyrazi swoją opinię.
    Pozdrawiam.
    krzychu22t
    Level 13  
    Po co przrerabiac na jedna pompe, zmien priorytet w ustawieniach E2 - parametr n z kreska na dole, aby wejść do trybu serwisowego E2 zrob tak:

Ustaw wentylator (U = 1)
    Głównym wyłącznikiem wyłączyć zasilanie (dalej powinien świecić)
    Ponownie włącz główny włacznik (podświetlony) trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski + i -.

Opis parametrow E2:

Link
    lukadyop
    Level 12  
    Tak na marginesie to według mnie pompa powinna być zamontowana na powrocie a nie na zasilaniu.
    age1
    Level 12  
    krzychu22t wrote:
    Po co przrerabiac na jedna pompe, zmien priorytet w ustawieniach E2 - parametr n z kreska na dole, aby wejść do trybu serwisowego E2 zrob tak:

Ustaw wentylator (U = 1)
    Ponownie włącz główny włacznik (podświetlony) trzymając jednocześnie wciśnięte przyciski + i -.

Opis parametrow E2:

Link

Witam
    Wszystko ok ale ten parametr w E2 "n"_ z kreską na dole był na początku jak wchodziłem w ustawienia E2, a teraz nie ma. Może ktoś coś poradzi?

W nawiązaniu do tematu mam 2 pompki CWU i CO i wszystko jest ok ale dopiero wtedy kiedy temp na piecu ustawię na ok 60-65 stC. Nie mam sterownika pokojowego tylko zawory termostatyczne na wszystkich grzejnikach. Może komuś przyda się podobny wątek na innym forum.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2929434#2929434[url=
    madret
    Level 10  
    krzychu22t wrote:

Ustaw wentylator (U = 1)

Opis parametrow E2:

Link

Odświeżę już ten dość zakurzony temat, ale potrzebuję wejść do ustawień E2 w sterowniku COMPIT R501 i w instrukcji powyżej jest zdanie o głównym wyłączniku po którego wyłączeniu dalej powinien świecić, gdzie dokładnie znajduje się ten główny wyłącznik w tym sterowniku, bo jak rozumiem to nie chodzi o wyłączenie go z prądu, bo w tedy raczej świecić już nie będzie.