Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renowacja New Mildton 200

hunterhouse 26 May 2007 22:39 6518 18
    hunterhouse
    Level 26  
    witam

zakupiłem ostatnio na allegro 2 pary właśnie takich kolumn, NEW MILDTON 200 (ZgB 120-8-793). oczywiście jak to na stare tonsile przystało zawieszenia głośników wola o pomstę do nieba.

1.W GDN30-100-7 w jednaj parze jest wymienione zawieszenie na piankowe, trudno mi ocenić czy na oryginalne czy nie ale grają dość ładnie.
    natomiast w drugiej parze wymienione zostało zawieszenie wraz z membraną na jakaś podróbkę na gumowym zawieszeniu...
    wiec guma na pewno idzie precz tylko czy opłaca się wymieniać razem z membrana ?? ona jest papierowa...

2.teraz średnica czyli gdm16-80-1
    tu potrzeba wymienić zawieszenia w obu parach, membrany są oryginalne, tylko czy lepiej wymienić samo zawieszenie na piankowe czy kupić membranę z zawieszeniem i to podmienić ??.

3. w wysokotonowych GDWK9-80-13 w jednej parze są standardowe cewki, natomiast w drugiej oba podmienione i każdy inny, mają trochę krótsza cewkę (wchodzi płyciej w szczelinę w magnesie) chciał bym je wymienić na coś podobnego do oryginału tylko że nigdzie nie spotkałem cewek do GDWK??

4. obudowy też się trochę rozklejały wiec wszystkie łączenia posmarowałem dość grubo klejem do drewna, wstawiłem też nowe konektory i wymieniłem kable w srodku na grubsze. i teraz pytanko czy warto zrobić coś jeszcze z obudowami ??

5. co zrobić z wytłumieniem ?? czy wsadzać tą szara watolinę czy może wytłumić gąbką z takimi piramidkami ?? (bo akurat jestem w posiadaniu czegoś takiego) i co obić w środku ?? wszystkie ściany czy tylko tyły a może boki ??

6. bas refleksy, one mają te siateczkę i ludzie gadają ze to szumi ale jak nimi grałem na sporem wzmaku (membrany chodziły już na fula, wzmacniacz mocny i ich nie przesterowywał) to żadnych szumów nie wywoływało, wiec czy jest sens wymieniać wszystkie ?? (w sumie jest ich 8 wiec kupno nowych to spory wydatek)

7. gdzie kupić dobre i tanie cześci do tonsili ?? na allegro czy na www.umifon.pl a moze jest jeszze jakiśdobry i tani sklep z cześciami??

w sprawach technicznych jestem dość dobry też że żadne przeróbki mi nie straszne wiec prosił bym o odpowiedzi ewentualne sugestie co jeszcze warto by zrobić
  • Helpful post
    AVG
    Level 30  
    Witam

wiec po kolei:D
    Quote:
    w drugiej parze wymienione zostało zawieszenie wraz z membraną na jakaś podróbkę na gumowym zawieszeniu...
    wiec guma na pewno idzie precz tylko czy opłaca się wymieniać razem z membrana ?? ona jest papierowa...
    ja bym sie nie bawił w rozmontowanie tego ustrojstwa, ja raczej bym zamawiał 2 oryginalne membrany wraz z zawieszeniem górnym z Umifon'u, bo jak mniemam to tylko oni maja oryginalne części do Tonsil'ów
    Quote:
    2.teraz średnica czyli gdm16-80-1
    tu potrzeba wymienić zawieszenia w obu parach, membrany są oryginalne, tylko czy lepiej wymienić samo zawieszenie na piankowe czy kupić membranę z zawieszeniem i to podmienić ??.
    tutaj raczej byłbym za wymiana samego zawieszenia górnego, do nabycia u tego Pana:
    http://allegro.pl/item198359878_resor_gorny_glosnikowy_rg_16m.html
    Quote:
    w wysokotonowych GDWK9-80-13 w jednej parze są standardowe cewki, natomiast w drugiej oba podmienione i każdy inny, mają trochę krótsza cewkę (wchodzi płycej w szczelinę w magnesie) chciał bym je wymienić na coś podobnego do oryginału tylko że nigdzie nie spotkałem cewek do GDWK??
    cewki do GDWK można dostać tutaj:
    http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=katalog&k_id=15&pg=1
    Quote:
    4. obudowy też się trochę rozklejały wiec wszystkie łączenia posmarowałem dość grubo klejem do drewna, wstawiłem też nowe konektory i wymieniłem kable w srodku na grubsze. i teraz pytanko czy warto zrobić coś jeszcze z obudowami ??
    jeśli dobrze wyglądają z zewnątrz to ja raczej już nic bym z nimi nie roibił
    Quote:
    5. co zrobić z wytłumieniem ?? czy wsadzać tą szara watolinę czy może wytłumić gąbką z takimi piramidkami ?? (bo akurat jestem w posiadaniu czegoś takiego) i co obić w środku ?? wszystkie ściany czy tylko tyły a może boki ??
    ja raczej bym dał te gabke z piramidkami :D no i wygłuszenie się dobiera eksperymentalnie. w tej sprawie dużo Ci powie szukaj :D
    Quote:
    6. bas refleksy, one mają te siateczkę i ludzie gadają ze to szumi ale jak nimi grałem na sporem wzmaku (membrany chodziły już na fula, wzmacniacz mocny i ich nie przesterowywał) to żadnych szumów nie wywoływało, wiec czy jest sens wymieniać wszystkie ?? (w sumie jest ich 8 wiec kupno nowych to spory wydatek)
    jeśli ni ma żadnych świstów itp. to poco wydawać kasę na nowe br?
    Quote:
    7. gdzie kupić dobre i tanie cześci do tonsili ?? na allegro czy na www.umifon.pl a moze jest jeszze jakiśdobry i tani sklep z cześciami??
    części możesz poszukać jeszcze u tego Pana głównie górnych zawieszeń:
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1731140

Pozdr.
    hunterhouse
    Level 26  
    witam ponownie

wiec renowacja skończona, trochę sie narobiłem, nakleiłem i trochę nauczyłem.

skorzystałem z większości rad kolegi i jakoś to wyszło.
    Te nieoryginalne membrany w basach jednak zostały(szkoda kasy a w sumie papier to papier, wiec waży podobnie i twardość też ta sama) tylko resor dostały tonsilowski i gra dobrze, tylko te kopułki przeciw kurzowe musze jeszcze wymienić bo jak dam mocy to zaczynają chwaszczeć, są dużo słabsze od oryginału i ciśnienie je wgniata ;)

zawieszenia w średnicy wymieniało sie gorzej jak w basach bo gorzej z dostępem, wyszło nie za ładnie ale cewka nie trze wiec jest git.

wysokie tez dostały nowe cewki, te co były podmienione

trochę tuningu optycznego , obwódki pomalowane na srebrno i wsadziłem ładne śrubki z nierdzewki zamiast tych śmiesznych wkrętów, zaszpachlowałem to co mi DHL poczaskał...

ogólnie nie te kolumny :D
    jak ktoś zainteresowany to mogę wrzucić fotke ;) .

pozdrawiam
    majkel sony
    Level 25  
    Walnij fotke zobaczymy co ci się udało naprawic ;)
    Wsumie ciekaw jestem co za kopułka się wgniata od cisnienia?
    hunterhouse
    Level 26  
    kopułka - no ten błyszczący srodek membrany w basowym głośniku
    ona jest z czegoś takiego jak ta kształtka w bombonierach, no ciut grubsze ale chwaszczy niemiłośiernie. W jednym już jej brakuje ;)
    oryginalne są duzo twardsze i niemają prawa chwaszczeć.

co do fotek to mildtony stoją w srodku, po bokach stare samorubki na alphardach ale też graja:PP

teraz musze wzmaka kupić albo złożyć :/
    majkel sony
    Level 25  
    No widze,że ładnie sobie poradziłeś z regeneracją. Ramki mnie się zbytnio te srebrne nie podobają i nie wspomnę o srebrnej kopułce wygląda okropnie. Pozatym bardzo ładnie ;)
    AVG
    Level 30  
    majkel sony mi także na początku się nie podobały te srebrne kopułki, jak oglądałem moje głośniki na fotce ale jak juz dostałem te głośniki poczta to zmieniłem zdanie co do tych kopułek, na żywo, aż tak strasznie nie wyglądały :D
    majkel sony
    Level 25  
    AVG - Wolisz z pewnoscią czarne ;)
    te takie jakieś pedzisowskie hehe ;)
    hunterhouse
    Level 26  
    jakie strebrne kopułki (wysokotonowe czy przeciwkurzone) ?? te w mildtonach ?? przeciez one w oryginale też były srebrne, moze troche ciemniejszy odcien albo jak to mówią stalowe ale też coś takiego.

a jakie miały być ??

a tamte alphardy to były malowane, ale w sumie to nie o nich rozmawiamy :PP

a tak w ogóle to o gustach sie nie dyskutuje ;) :P

teraz mi sie przypomniało o jeszcze jednej sprawie. w jednej parze zwrotnic czegoś brakuje, 2 cewek, jedna równolegle z głosnikiem wysokotonowym a dróga równolegle z średniotonowym.
    one poprawiały charakterystyke filtrów , stromość,

ogólnie niezauważam kolosalnej róznicy w dzwięku, w sumie to wcale jej nie słysze, czy to bardzo źle że tych cewek niema ??
    jj82
    Level 12  
    Polecam też wymianę tuneli bas reflex na takie bez siatki ponieważ wprowadza ona nie potrzebne świsty powietrza przy głośniejszym słuchaniu.
    majkel sony
    Level 25  
    hahaha to co ty masz w tej kolumnie zamiast zwrotnicy same kondebsatory ?
    o fuck to gra?

Jak mozna mieć zwrotnice bez cewek? to chyba gra całym pasmem głosnik basowy szukaj cewek na tą zwrotke widziałem takie na allegro

A co do alpierdów lepiej sie niewypowiadam.
    AVG
    Level 30  
    majkel sony wrote:
    AVG - Wolisz z pewnoscią czarne ;)
    te takie jakieś pedzisowskie hehe ;)
    no sumie lepsze nie czarne lecz takie szarawe jak membrana mojego Tonsila :D ale te srebrne maja zaletę można się w niej przejrzeć ;P
    jj82 wrote:
    Polecam też wymianę tuneli bas reflex na takie bez siatki ponieważ wprowadza ona nie potrzebne świsty powietrza przy głośniejszym słuchaniu.
    po co od razu wymianę, można przecież te br przerobić tj.wyciąć te siatki i trochę wyprofilować te tunele BR aby świstów nie było, ale jeśli one nie występują to lepiej nic nie robić z nimi

Pozdr.
    jj82
    Level 12  
    AVG
    prościej jest wymienić gotowe porty bs wiem z doświadczenia bo mam takie kolumny w domu a efekt jest slyszalny
    AVG
    Level 30  
    jj82 wrote:
    prościej jest wymienić gotowe porty bs wiem z doświadczenia bo mam takie kolumny w domu a efekt jest słyszalny
    Ja raczej bym modyfikował tunele BR, które były oryginalnie w kolumnach bo wiadomo zawsze wygląd podobny do oryginału, ale jeśli ktoś chce może także zrobić tak jak ty proponujesz :D
    majkel sony
    Level 25  
    Po co kupywać nowe skoro można przerobić stare AVG ma rację ja też bym tak zrobił jak gada masz odpowiednio policzone wymiarowo do kolumny wygląd dopasowany tylko wywalić siateczki i wygładzić nierównosci i gra pieknie. Inaczej musisz dobierać wymiar typu szerokość długość odpowiednio do starych.
    jj82
    Level 12  
    Poprostu wiem że wyjęcie tych siatek jest kłopotliwe bo są wtopione w plastik tunelu bs, a dobrac identyczne tunele nie jest żadnym problemem,
    Kolega, który remontuje w/w mildtony jak widac nie jest ortodoksem i nie robi ich w 100 % zgodnie z oryginałem więc chyba będzie mógł sobie pozwolić na nieoryginalne tunele bas reflex.
    hunterhouse
    Level 26  
    nom przyjże sie dokładnie tym tunelą czy one w sumie to szumią czy nie szumią. a wyjęcie tych siatek to chyba by szło ale troche sie trzeba namęczyć i potem jakoś to troche obrobić żeby wyglądało w miarę a że kolumn mam 4 sztuk x2 tunele to jest 8 tuneli wiec pól dnia trzeba poświecić, a że czasu właśnie najbardzoej mi brakuje wiec ....

w wakacje niebędzie studiów w weekendy to będe miał wiecej czasu narazie siateczki zostają.
    AVG
    Level 30  
    Ja w woli oszczędności bym przerobił oryginalne BR ale rób jak chcesz ja tylko wyrażam swoją opinie.