Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics EH600 i wysokie tony

28 Sie 2002 22:13 3421 15
  • Poziom 12  
    Szukam pomocy w dość dziwnej sprawie - jak dla mnie w zestawie Technics EH600 jest zbyt mało wysokich tonów, bez względu na źródło sygnału. Odnoszę wrażenie jakby w procesorze dźwięku(SH-EH600), albo w amplitunerze(SA-EH600) jest filtr dolnoprzepustowy i obcina pasmo powyżej 10kHz.
    Teraz pytanie - czy ktoś z Was wie gdzie ewentualnie " zamącić " i podnieść wysokie tony :?:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    mam propozycje zanim zaczniesz macic w sprzecie sprawdz glosniki bo chociaz technics to nie klasa hQ to uwierz mi potrafi zrobic sprzet ktory przeniesie pasmo wieksze niz 10 khz :wink:
  • Poziom 12  
    To było pierwsze co zrobiłem :D . Powiem więcej - wzmacniacz, albo pocesor nie przenosi pasma bo nawet dołożenie "piszczałek" nie pomaga. Poza tym ta sama płyta na innym sprzęcie np Philipsa idzie rewelacja, jak popatrzysz na wskazania equalizera to widać wyraźnie, że poziom tonów wysokich wyraźnie odbiega na niekorzyść od reszty pasma. Charakterystyka wyraźnie dołuje :cry: .
  • Poziom 27  
    wiec co amplituner? podlacz go samego moze troche sie rozjasnizobaczysz czy bedzie dobrze :wink:
  • Poziom 12  
    Nie za bardzo jest taka możliwość :cry: . Wszystkie segmenty zestawu łączone są ze sobą za pomocą taśmy ze złączami( podobnej do tej od hdd w komputerach) i muszą być wszystkie segmenty bo inaczej nie włączysz zestawu.
  • Poziom 27  
    trudno cos podpowiedziec jesli nie jest na gwarancji mozesz przesledzic tor od wejscia po kolei ale do tego potrzebny jest generator i oscyloskop a jesli chcesz domowym sposobem to musialbys miec drugi wzmacniacz i podobnie na sluch a przeciez masz dobry :lol: a na tasmach powinien byc sygnal audio jesli to sa klocki a grzebanie samemu w srodku hm nie szkoda ci
  • Poziom 12  
    Sprzęt na gwarancji już nie jest, gdybym miał schemat to obeszłoby się bez dłubania w ciemno. O całość sprzętu się nie obawiam :D . Lutownicę i te klocki mam dość dobrze opanowane :wink: .
    Przypuszczam, że cały problem leży w procesorze dźwięku w okolicy przetworników a/d i d/a lub Dolby ProLogic.
  • Poziom 27  
    ja nawet ze schematem bym sie nie zabral moze to :oops: ale z przetwornikow to znam tylko te w miernikach moze ktos inny ci pomoze :wink: pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A może wewnątrz obudowy znajdują się jakieś filtry które się uaktywnia przez cyfrowy sterownik... może oni to jak buduja te wzmacniacze. nadają im zewnetrznie parametry... i ktoś włączył omyłkowo taki filtr... a może po prostu gdzieś jest jakiś niepotrzebny dławik... albo kondensator...w produkcji masowej wszystko jest mozliwe. A może fabrycznie jest tak zrobione żeby mieć mało soranów... możliwości jest wiele.
  • Poziom 12  
    To prawda takie są fabryczne ustawienia, ale chodzi o to żeby to poprawić.
    :D
  • Poziom 20  
    Czesc
    Czy ten wzmacniacz nie ma czasem wyjscia bi-wiring,Technol takie produkowal i moze stad ten problem
  • Poziom 12  
    Szczerze mówiąc określenie " bi-wiring"nic mi nie mówi, o co chodzi z tym jak mniemam podwójnym wyjściem, możesz sprecyzować?
  • Poziom 20  
    Czesc
    Milo ,ze jestes szczery - cenie takich ludzi :-)
    To jest podwojne wyjscie :
    1. Kanal srednio-wysokotonowy
    2. Kanal niskotonowy
    Zwrotnica zrobiona jest na filtrach w przedwzmacniaczu a nie w kolumnach
    Sprawdz sobie co masz na tylnej sciance wiezy :-)
  • Poziom 12  
    Dokładnie jest tak jak opisałeś :D
    Reasumująć powinienem szukać w amplitunerze, po rozebraniu procesora dźwięku doszedłem do wniosku, że tam jest tylko sterowanie i obsługa wyświetlacza.
    Pójdę za Twoją radą i poszukam. :D
  • Poziom 20  
    No to do roboty ! :-)
    Jak do czegos dojdziesz to pisz
  • Użytkownik usunął konto