Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz ATX i syczenie

19 Paź 2003 15:55 3178 7
  • Poziom 11  
    Kupiłem ostatnio okazyjnie używany, sprawny zasilacz ATX jednak pomimo że działa to po wyłączeniu komputera zasilacz dziwnie syczy przez kilka minut, po czym syczenie ucicha. Podczas gdy komputer pracuje chyba nie syczy, albo zaglusza go wiatrak. Gdy wyłącze zasilacz z sieci syczenie ustaje (rzecz jasna) a gdy właczę go znowu do sieci też nie syczy. Zaczyna syczeć tylko gdy załącze kumputer i go wyłącze. Odukrzyłem go ale nie pomoglo. Co to może być? Czy to znak że zasilacz w krótce ulegnie uszkodzeniu? Co mogę zrobić?

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    temat byl ze dwa dni temu poruszany poszukaj w postach
  • Poziom 22  
    wiesz, u mnie zarówno w starym kompie (z AT) jak i obecnym (ATX) dzieje się podobnie kiedy komp stoi w zimnym pokoju, kiedy już komp trochę się nagrzeje i zaczyna z niego wylatywać ciepłe powietrze to ten dziwny dźwięk ustaje

czy u ciebie też jest to takie głośne że słychać na pół domu?
  • Poziom 11  
    Faktycznie, podobny temat był dwa dni temu.

Póki co zasilacz nie syczy aż tak głośno, ale zauważyłem że syczy nawet bez włączenia i wyłączenia komputera (o czym pisałem wcześniej). Pół dnia poleżał sobie bez włożonego przewodu sieciowego, podpiąłem sieć i zaczął syczeć. Kilka minut i syczenie ustaje. W tym czasie nie włączałem komputera.
  • Poziom 19  
    Oby nie podskoczyły napięcia z zasilacza bo całego kompa Ci wtedy może sfajczyć (widziałem niedawno taki :().
    A tak aprpos to zasilacz powinno się kupować nowy i to jak najwyższej jakości.W końcu dostarcza on prądu komponentom o wiele od niego droższym więc oszczędność często jest baardzo pozorna...a przez takie "okazje" możesz stracić kompa :(
  • Poziom 11  
    Spoko, ale które konkretnie elektrolity mogą syczeć? Dotykałem niektórych i nie wyglądają na to by się jakoś specjalnie grzały...