Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera p12 elektronika zwariowała

27 Maj 2007 23:30 19544 7
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam dość poważny problem. Samochód to nissan primera z 2003 roku. Po pewnym bardzo ostrym awaryjnym hamowaniu elektronika w samochodzie mi oszalała. Przy naciskaniu hamulca na ekraniku włącza sie widok z kamery cofania, przy włączeniu kierunkowskazu ekranik sie wyłącza. Spaliło sie 3/4 żarówek w tylnich światłach a reszta która działa zupełnie powariowała. Stop mruga jak awaryjne, kierunki jako normalne światła a wsteczny świeci sie jak stop. Na szczęście nic sie nie stało z ksenonami. O dziwo nie zapaliła sie kontrolka service ani nic podobnego. Autko normalnie jeździ, zapala itp. zastanawiałem się czy by nie odpiąć klemy od plusa zeby zrestartował sie komputer ale wole nie ryzykowac i najpierw zapytac.

Czy ktoś jest w stanie pomóc ? :(

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Szukaj usterki w tylnych lampach - masy dokładnie popsprawdzaj.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    ale ze jakto? lampy dzisiaj rozkręcałem i wyglądały całkiem ok. Nie przyglądałem sie z bliska w sumie bo przeklinałem te wszystkie żarówki. Co i jak konkretnie mam sprawdzić?
  • Poziom 25  
    zastanawiałem się czy by nie odpiąć klemy od plusa zeby zrestartował sie komputer ale wole nie ryzykowac i najpierw zapytac.
    Jeżeli chcesz odpinać aku to zacznij od minusa a podłączać od plusa tak jest bezpieczniej.
  • Poziom 12  
    ok problem rozwiązany ;) - plus od kierunkowskazu zwarł sie do masy. Dziwne tylko, że to wszystko tak świrowało.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam...
  • Poziom 1  
    witam koledzy mam ten sam problem może powiecie w ktorym miejscu sprawdzić te kable jak kolega wyżej napisał ???
  • Poziom 1  
    zdemontuj tylną prawą lampę rozącz kostkę i wysusz suszarką obie części potem dobrze wszystko owiń izolacją.Ja miałem to samo po lewej stronie tyle że przy stopie zapalała mi się kontrolka od przeciwmgielnych.
  • Poziom 1  
    W mojej Nysce podczas wciskania pedału hamulca kierunkowskaz przyspieszał a tylna lewa lampa świeciła na przemian kierunek - św. mijania. Znalazłem gdzieś tutaj ładnie opisany temat masowania lamp wraz z fotosami , zrobiłem identycznie lecz przestały mi działać wszystkie kierunki. Postanowiłem odpiąć kleme minusową żeby zresetować ale chyba niepotrzebnie to zrobiłem bo po podłączeniu klemy na nowo padły wszystkie kontrolki na desce.... help

Po tych wszystkich przygodach wymieniłem kilka bezpieczników , wypiąłem kostke w lewej lampie przeczyściłem otwory we wtyczce ( najbrudniejszy był od masy , psiknąłem preparatem do elektryki ) wszystko działa jak nowe... nie ma co udziwniać ;)