Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cnetralny zamek 2 mastery-konflikt

tyglysek31 28 May 2007 10:10 645 3
    tyglysek31
    Level 11  
    mam problem z cz w zestawie mam 2 mastery. otwierajac z pilota jest ok natomiast z kluczyka juz nie, pomierzyłem i masa pojawia sie po wciesnieciu mastera, wiec silowniki sa dobrze ustawione, natomiast zamkni sie nie zamykaja i nie otwieraja, tak sobie konbinujac natrafilem na powód mianowicie wciesniecie 1 masatera nic nei powoduje tzn na kablu pojawia sie - ale pozostale silowniki niereaguja, dopiero wcisniecie 2 zamyka pozostale i odwrotnie otwarcie 1 nic nie powoduje dopiero 2 uaktywnia pozostalem, chcialbym sie poradzic co moze byc tego powodem ? pewnei odłaczenie kabli brązowego i białego od jendego mastera i zrobienie z niego sleva poprawi sytuacje, ale nie o to chodzi. zamek ze schematem wyglada tak : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c92e15d6efc99c11
    andrzejelektryk
    Level 19  
    spróbuj dokładnie wyregulowć siłowniki w 2 drzwiach
    bo to jest najczęstsza przyczyna pracy dwóch masterów
    pkhenr
    Level 32  
    czy musisz mieć dwa mastery i pilota
    czy jak w jednym masterze pozostawisz tylko ziel i nieb to z drugiego zasterujesz i na odwrót?,może któryś master jest zły daje wciąż zwarcie
    tyglysek31
    Level 11  
    Wlasnie jest tak, tzn odłaczenie białego i brązowego od jednego mastera naprawia sytuacje , wszystkie zamki reaguja na 2 drugi master. Jest tak jakby 1 master ciągle dawał mase i reakcja nastepuje wtedy gdy oba sie np podniesie jednoczesnie lub najpierw 1 a pozniej na drugiego reaguja, z tym że niema znaczenia ktory pierwszy ktory drugi przy obu ta sama sytuacja, ostatecznei pozostawie tylko 1 jako master ale ciekaw jestem co powoduje taka sytuacje ? wada sterownika ?