Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblock Twin obciete polaryzacje

kati01 28 Maj 2007 11:22 2164 5
  • #1 28 Maj 2007 11:22
    kati01
    Poziom 9  

Pierwsze pytanie Mam stary LNB (nie wiem teraz dokladnie SHARP 1998 r.) + analogowy tuner Thomson i teraz chcial bym zamienic tylko tuner na Fergusona 7318.
    Czy to bedzie dobrze wspolpracowalc, stary konwerter i nowy tuner ?
    Drugie pytanie Konwerter Monoblock Twin (jeden LNB na dwa tunery z DISEqc ) montowany na lewym mocowaniu ( wyjscia na dole, Hotbird na srodku Astra
    na prawej stronie "patrzac od tylu czaszy") nie dziala (tak mowi osoba ktora to montowala, osobiscie nie spoawdzalem).
    Ale po "odwroceniu konwertera" wyjsciami do gory ( czasze bez zmian ) na jednym tunerze dziala "prawie wszyzdko"
    (po przeszukaniu dwoch satelitow brakowalo RMF-ow oraz innych polskich radii) a na drugim tak jak by nie bylo polaryzacji H
    (brakowalo RTL RTL2 oraz innych programow. Zamienilem tunery, to co na pierwszym . Co zrobic w tym wypadku ? Czy konwerter moze byc wyjsciami w gore ? :|

0 5
  • #2 28 Maj 2007 12:57
    kocur108
    Poziom 18  

1. niebędzie problemów będzie działał
    2.wygląda na to że jeden z konwerterów monoblocka jest walnięty spraw jeszcze ustawienie w tunerach czy dobrze dobrane są porty disecqa
    czy monoblock jest dobrany do wielkości czaszy
    (dlatego jestem zwolennikiem zeza disecqa i 2 twinów)
    3.raczej niepowinien może się nalac do niego woda

0
  • #3 28 Maj 2007 20:13
    Lidzia
    Poziom 28  

A ja ze swojej strony jeszcze dodam że będziesz musiał szukać list kanałów pod monobloka żeby wszystko śmigało taki to jest monoblok.
    Weż sobie pod rozwage uwage @kocur108 że jest zwolennikiem zeza disecqa i 2 twinów jeden nawali tani kosz wymiany a jak w monobloku jeden nawali cały monoblok na śmietnik

0
  • #4 29 Maj 2007 17:31
    kati01
    Poziom 9  

Ja mam wlasnie u mnie w domu mam 2 twiny i 2 przelaczniki DISEqC, a cos takiego widzialem u mojego dziadka.Na poczatku zobaczylem czy przelanszaja DISEqC-i (przelanczaly Astra i Hot Bird sygnal okolo 80%, a mimo to brakowalo polaryzacji Zostalem niejako "wrzucony na gleboka wode", bo nigdy takiego czegos nie mialem. Pogoda byla do kitu i nie wszedlem na dach (zeby z tym konwerterem cos pokombinowac). Jaka powinna byc najmniejsza czasza dla takiego konwertera ?

0
  • #5 29 Maj 2007 19:44
    kocur108
    Poziom 18  

to zależy jaki monoblock one są robione pod wielkości anten np 80-90, 100-110
    ale jeśli brak polaryzacji to stawiam na to że jest walnięty lub złe ustawienia

0
  • #6 29 Maj 2007 21:45
    Lidzia
    Poziom 28  

A napięcia z głowicy do konwertera są prawidłowe może brakuje ci któregoś z nich są dwa przeważnie 14V/18V sprawdż czy podczas zmiany polaryzacji sie zmieniają może tu masz problem
    Mój błąd zmieniałeś tunery nie doczytałam ale sąsiad miał takie problemy jak ty z brakiem kanałów przyszedł do mnie z tunerem sprawdzil i wsio chula teraz ja poszłam z moim tunerem do niego i nie chulało brak tych kanałów okazało sie że kabel antenowy miał stary jeszcze z analogu bez foli aluminiowej zmiana kabla pomogła

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo