Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wykresy wektorowe dwóch układów

Kubuniek 28 May 2007 11:27 1773 3
Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    cackoarek
    Level 25  
    Na początek zestaw pytań: Czy wiesz....
    1) ... jak liczy się impedancję zastępczą układu?
    2) ... jakie jest przesunięcie kątowe (fazowe) między napięciem i prądem cewki, kondensatora i rezystora?
    3) ... jak się liczy reaktancję cewki i kondensatora?
    4) ... jak dodaje się wektory?
  • Altium Designer Computer Controls
    Kubuniek
    Level 10  
    1. Nie wiem.
    2. W rezystorze nie istnieje przesunięcie fazowe, w kondensatorze występuje opóźnienie napięcia względem prądu o 90 stopni, a w układzie z cewką napięcie wyprzedza prąd o 90 stopni
    3. Reaktancja cewki Xl="omega"L ("omega" - pulsacja, L-indukcyjność własna cewki, Reaktancja kondensatora: Xc=1/"omega"C, gdzie C-pojemność kondensatora.
    4. wydaje mi się że wiem jak dodaje się wektory.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    Kubuniek wrote:
    1. Nie wiem.
    2. W rezystorze nie istnieje przesunięcie fazowe, w kondensatorze występuje opóźnienie napięcia względem prądu o 90 stopni, a w układzie z cewką napięcie wyprzedza prąd o 90 stopni
    3. Reaktancja cewki Xl="omega"L ("omega" - pulsacja, L-indukcyjność własna cewki, Reaktancja kondensatora: Xc=1/"omega"C, gdzie C-pojemność kondensatora.
    4. wydaje mi się że wiem jak dodaje się wektory.

to w czym jeszcze masz problem? Wystarczy na postawie znajomości wymuszenia policzyć odpowiedzi, dobrać skalę, by starczyło Tobie kartki i do dzieła... a potem pokaż tu coś za wykresy wskazowe (nie wektorowe, Pan Prof. Bolkowski, i inni za Nim powtarzający ten błąd, jest niepoprawny w tym nazewnictwie) Tobie wyszły.

Pozdrawiam