Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

REGULATOR NAPIECIA jak zrobic??

molic 28 May 2007 16:56 4090 6
    molic
    Level 11  
    Posiadam motocykl suzuki rg80 i niestety padl mi w nim regulator napiecia. Zastapilem go mostkiem gretsa ale niestety pala mi sie zarowki i przerywacz od kierunkow. Chcialbym zastosowac w tej chwili jakis stablizator zeby nie zaleznie od obrotow bylo 13.5 - 14,5V. Doradzcie mi jaki stabilizator zbudowac. Z mostka wychodzi od 12 do 21 V napiecia stalego. Ten zasilacz powinien wytrzymac ok 15A bo mam w motorze wlasnie taki bezpiecznik wiec wiecej chyba nie bedzie. W motorze mam akumulator 12 V 5 Ah. Przednia zarowka to 35/35W tylna 21/5W kierunki 21W i podswietlenie licznika 2 x 5W. Bardzo prosze o jakis schemat takiego stabilizatora i rady jak go zrobic i podlaczyc. Bo ja w tym temacie jestem ciemny.
    danielkk
    Level 31  
    skoro w suzuki padł Ci regulator napiecia to nie mozesz go zastąpic mostkiem. Nie wiem jak masz to w swoim motorku rozwiązane ale u mnie jest najpierw mostek prostowniczy potem regulator. Jesli ty masz tak samo to dałes podwojnie mostek. Pasuje zebys miał schemat instalacij twojego motorka. moze uda sie podpiąc regulator np od malucha, duzego fiata, MZ elektroniczny itp...
    molic
    Level 11  
    no ja chcialbym zrobic wlasnie tak samo ze najpierw mostek a potem regulator> Mostek prostowniczy mam zastosowany tylko raz gdyz bezposredni do mojego starego regulatora szlo prosto z cewki do 40 V napiecia zmiennego. Cewka nie jest polaczona z masa i bezposrednio do mostka gretsa podlaczone sa dwa kabelki z cewki tego napiecia zmiennego a on prostuje na 12-21 V stalego w zaleznosci od obratow a 21 V jest zabojcze dla zarowek i mojego przerywacz:(((
    danielkk
    Level 31  
    kup sobie na allegro regulator od tego modelu bo widziałem i gosciu ma takie pierdoły.
    molic
    Level 11  
    tak wiem ze na allegro sa ale po 40 zł z wysylka 50 a jak koles mi przeslal zdjecia jednego to jeden konektor juz prawie sie odrywal dlatego wole zrobic samemu uklad niz przyoadkiem kupowac nie dzialajacy regulator. Wiec bardzo prosze o jakis schemacik:D Widzialem jeszcze stabilizatory z dioda zenera, czy taki zda swoja role??
    danielkk
    Level 31  
    stabilizator a regualtor to co innego. nie sadze zebys za 50zł zrobił swoj własny regulator ktory bedzie odpowiedni. najlepiej użyc jakiegos gotowego regulatora. Najlepiej zebys miał schemat instalacij tego motocykla to wtedy zobaczymy co sie da zrobic!
    molic
    Level 11  
    REGULATOR NAPIECIA jak zrobic??

link do schematu. No wlasnie a stabilizator tez by dal rade?? Bo patrzylem tez stabilizatory w elektronicznym ale byly na bardzo maly prad 1,5A i gdyby zbudowac taki wlasny ale na wiekszy prad?? Albo ewentualnie co jeszcze mozna zastosowac do tej instalacji??