Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klimatyzatorem Midea

28 Maj 2007 18:24 5323 6
 • Poziom 16  
  Witam. Odziedziczyłem z całym inwentarzem obsługę sklepów spożywczych. Z zawodu i z praktyki jestem elektrykiem ale pod moją opieka znalazły się klimatyzatory. Oczywiscie nie czuję się na siłach naprawiac sprzęt chłodniczy , ale przed wezwaniem specjalisty chciałbym zrobic wszystko co należy z mojej strony. Klimatyzator Midea jest klimatyzatorem 1 fazowym sterowanym za pomocą pilota.. Problem polega na tym, że wyłącza się ( w jednostce wewnętrznej migają diody ,,operation'' i ,,pre-dev''. W tym stanie niemożliwe jest właczenie klimatyzatora za pomocą pilota. Po wyłączeniu i załączeniu napięcia zasilania klimatyzator startuje i po kilkudziesięciu minutach ponownie się wyłącza. Proszę o pomoc jakies sugestie , co ewentualnie muszę sprawdzic. Bardzo zależy mi na czasie ze względu na upały. Nie mam niestety dtr-ki tego klimatyzatora jedynie instrukcję obsługi pilota. Za pomoc będzie pochwała i podarowanie punktów extra.
 • Poziom 15  
  Nie wiem jaki to jest klimatyzator o którym piszesz...
  napisz czy to typu split, px czy moze kaseton..
  diody sygnalizuja na pewno awarie dlatego urzadzenie od razu sie wyłącza
  90 % takich awari to problem ścieku
  Sprawdz odprowadzenie skroplin podejżewam ze sciek zapchany dlatego czujnik blokuje prace...

  aha .. sprawdz czy urządzenie ma rewers zwarty, ew. poszukaj i wciśnij (jak jest) przycisk reset. Nie montowałem nigdy klimy midea także sprawdz i napisz co jest
 • Poziom 16  
  Nie znam sie na fachowych okresleniach. Skraplacz ze sprężarką na zewnątrz budynku parownik wewnątrz. Nie miałem dostępu aby przedmuchac przewód odprowadzający skropliny ,regały i gabloty jutro go przedmucham ma byc wszystko uprzątnięte, chociaż do zlewu skropliny się sączyły. Reset ustawień znajduje się w pilocie.
 • Poziom 15  
  a to jest urządzenie typu split? zamontowane na scianie
  czy może inne (np px) na suficie?
 • Poziom 16  
  Zamontowane jest na ścianie.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Z tego co piszesz to split.. one raczej nie mają czujek wody jak sie zapcha sciek to poprostu woda wylatuje ze splita.
  skoro mowisz ze skropliny leca oki. to urządzenie może sie wyłaczać na skutek wysokiej tem wymiennika na zewnątrz.
  Nie raz po zimie sa strasznie zasyfione są chłodnice (na zewnątrz) ... zwłaszcza od topoli. One zapychają wymiennik i grzeje sie nadmiernie chłodnica wyłączając urządzenie w celu zabezpieczenia. (przeważnie klikson na spreżarce)
  Proponuje cie abyś zdjął obudowe urządzenia na zewnatrz (najlepiej) i wymył wymiennik jesli jest brudny mozna myć na pracującym urządzeniu
  najlepiej natryskiem
  Jesli urządzenie wyłącza sie po kilkudziesieciu minutach od włączenia to zapchany wymiennik może byc też jedną z przyczyn.
  To możesz zrobić bez dodatkowego osprzetu (ew wyczyścic też wymiennik (po zdjeciu obudowy) w splicie (wewnatrz sklepu) zwykłym sikaczem do szyb
 • Poziom 16  
  Bardzo dziękuję , że zainteresowałes się moim problemem. To się liczy najbardziej. Nie lekceważysz nowicjuszy w jakiejś dziedzinie. Ja czuję się mocny niestety w innych tematach. Przyczyną usterki był walnięty kondensator na sprężarce , akurat w silnikach jestem bardzo mocny. Jeszcze raz dziękuję i prosze o pomoc w ewentualnych moich kłopotach.
  Darek