Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz symetryczny pradu stalego

DamianR 28 May 2007 19:45 1062 2
    DamianR
    Level 10  
    Mam do zrobienia cos takiego:

Zaprojektowac dwa zrodla napieciowe 0-12 V oraz 0- -12 V (symetryczny zasilacz pradu stalego), z ograniczeniem pradowym 0.5 A. Zaloz ze uklad jest zasilany napieciem sinusoidalnym o amplitudzie 17.5 V. Zbadaj rezystancje wyjsciowa zasilacza, oraz odpowiedz ukladu na obciazenie o charakterze impulsowym.

Moglby ktos mi jakos pomoc. Nie wiem od czego zaczac jak to ma wygladac.
    Pomocy

Z gory dzieki za wszelakie sugestie
    ciuqu
    Level 38  
    Witam

Trochę za mało informacji, czy ma to być podwójne napięcie 17,5 czy pojedyńcze, czy ograniczenie prądowe ma być za pomocą bezpiecznika czy układu elektronicznego, czy napięcie 0 - 12 i 0 - - 12 V ma być regulowane od zera do 12V czy poprostu 12V.

Pozdrawiam
    DamianR
    Level 10  
    ciuqu wrote:
    Witam

Trochę za mało informacji, czy ma to być podwójne napięcie 17,5 czy pojedyńcze, czy ograniczenie prądowe ma być za pomocą bezpiecznika czy układu elektronicznego, czy napięcie 0 - 12 i 0 - - 12 V ma być regulowane od zera do 12V czy poprostu 12V.

Pozdrawiam

Wiesz powiem Ci ze tyle co napisalem to tyle wiem, przepisalem cala tresc zadania. Ogolnie to ma byc chyba dosyc prosto zrobione. Co do ograniczenia to chyba ma byc zrobione za pomoca ukladu elektronicznego.
    Prowadzacy mi dal cos takiego http://home.elka.pw.edu.pl/~drymuza/rozne/Obraz%20036.jpg
    i kazal sie troche tym zasugerowac tylko nie do konca moge wykorzystac ten schemat chyba.
    Nie ukrywam ze zielony jestem i nie wiem jak za bardzo nawet to zaczac.