Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dysk - system NTFS. Nie można wgrać Windowsa XP.

jaco80 28 May 2007 22:31 1677 16
    jaco80
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z dyskiem 40Gb kolega przyniósł , od kogoś się zadobył i jest zrobiony nie na FAT 32 lecz na NTFS. Przy instalacji Win XP krzyczy że na tym dysku jest już jakaś wersja Windowsa i nie można go w żaden sposób przerobić. Wgrałem Linuksa potem pod XP w Partition Magic zmieniłem na FAT32 ale w XP nie mogę go sformatować na FAT32 tylko jest opcja NTFS. Patrzyłem w DOSie Fdiskiem widzi FAT 32 i go w DOSie sformatowałem , ale nie mogę wgrać XP. Co mam robić może ma ktoś program lub info jak się tego pozbyć.
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Lzep
    Level 39  
    Quote:
    może ma ktoś program lub info jak się tego pozbyć
    Czego się chcesz pozbyć ? - piszesz strasznie chaotycznie ! - nie wiadomo o co chodzi ?
    :|
    jaco80
    Level 10  
    Chcę przerobić System plików z NTFS na FAT 32, Zrobić całkiem czysty dysk.
    Dydzio
    Level 30  
    Dlatego polecam fdisk, usuń wszystkie partycje, uruchom instalatora XP i z jego poziomu utwórz sobie partycję(e)...
    Lzep
    Level 39  
    To co, Format już nie wystarcza ? - dziwne rzeczy wypisujesz !
    :cry:
    jaco80
    Level 10  
    Przed wgraniem Linuksa w ogóle nie można było uruchomić Fdiska, teraz już można. Na pewno zadziała, bo ten kolega wziął ten problem do domu i nie sprawdzę teraz tylko może mu podpowiem.
    mdm150
    Level 27  
    Po pierwsze to jaki model tego dysku jest?
    Najprościej to by byłoby zrobić low format odpowiednim firmowym oprogramowaniem diagnostycznym i po sprawie.Miałbyś wtenczas dysk czyściutki jak łza. :D
    Dydzio
    Level 30  
    mdm150 wrote:
    Po pierwsze to jaki model tego dysku jest?
    Najprościej to by byłoby zrobić low format odpowiednim firmowym oprogramowaniem diagnostycznym i po sprawie.Miałbyś wtenczas dysk czyściutki jak łza. :D

Boshe, po co Ci model dysku i formatowane niskopoziomowe do tworzenia partycji FAT?

jaco80, widocznie miałeś jakiegoś upośledzonego fdisk`a, bo normalnie fdisk partycje NTFS widzi jako partycje spoza DOS...

Skoro teraz już widzi, to po co ten temat, kasujesz co jest, tworzysz nowe, reboot i format...
    stayout
    Level 14  
    Partition Magic na bootowalnym cd i zrobisz z nim co chcesz
    Dydzio
    Level 30  
    stayout wrote:
    Partition Magic na bootowalnym cd i zrobisz z nim co chcesz

Tak jak jakikolwiek Linux LiveCD, tyle, że linux jest darmowy, więc nie nawołuj do piractwa... przynajmniej na oficjalnym forum...
    User removed account
    User removed account  
    robertsa
    Level 13  
    XP potrafi tylko do 32GB zrobić fat32 wiekszy dysk albo podzielić na mniejsze albo ntfs albo posłużyć się jakimś innym programem np w linuksie
    User removed account
    User removed account  
    jacekowski
    Level 19  
    sugeruje poczytanie http://support.microsoft.com/kb/314463
    z ktorego jasno wynika ze
    System plików FAT32 w systemie Windows XP podlega następującym ograniczeniom:
    Podczas instalacji systemu Windows XP w systemie plików FAT 32 nie można formatować woluminu większego niż 32 gigabajty (GB). System Windows XP może instalować i obsługiwać woluminy FAT32 większe niż 32 GB (podlega to innym ograniczeniom), ale podczas instalacji nie można utworzyć woluminu FAT32 większego niż 32 GB za pomocą narzędzia Format. Jeżeli trzeba sformatować wolumin, którego rozmiar przekracza 32 GB, należy go sformatować w systemie plików NTFS. Można także uruchomić system Microsoft Windows 98 lub Microsoft Windows Millennium Edition (Me) z dysku rozruchowego i użyć narzędzia Format znajdującego się na dysku.
    Jozku
    Level 11  
    A nauczony pzrykrymi doświadczeniami z Partition Magic - polecam inne programy... Najprostsze jak fdisk sa najlepsze. Swoją drogą - dlaczego FAT?