Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie przetwornika gitarowego i elektroniki

militarius 29 Maj 2007 09:00 1804 0
    militarius
    Poziom 10  
    witam.
    umówiłem sie kiedyś z kumplem że pomoże mi w wymianie przetwornika i elektroniki w mojej gitarze elektrycznej. niestety kumpel w najbliższym czasie nie bedzie mi mogł pomóc, więc zostałem sam z nowym przetwornikiem i świeżo zakupionymi częściami elektroniki gitary.
    miałbym wielką prośbę. mogłby mi ktos doradzic jak to wszystko podłączyć? bo stary układ jest troche nieczytelny a sam niepotrafie wymysleć jak to wszystko połączyć.

częśći które posiadam:
    przetwornik DiMarzio Evo 2 bridge humbucker (kable: zielony, czerwony, czarny, biały),
    pięciopozycyjny przełącznik ślizgowy,
    potencjometr Volume
    potencjometr Tone
    potencjometr Balance, (6 styków)(miałem taki pomysł zeby w odpowiedniej konfiguracji można było płynnie regulować sygnał pomiędzy dwoma przystawkami albo pojedyńczymi cewkami)

do gitary jest jeszcze zamontowany przetwornik w pozycji przy gryfie (humbucker) i wolałbym go tam zostawić:D (właściwie to jest jeszcze zamontowany jeden singiel pomiędzy humbuckerami

jeśli ktoś prześle mi schemat i wytłumaczy dokładnie jak to połączyć to w zamian za pomoc wysyłam dobre piwo:D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.