Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spartan 3, vhdl i zapis do pamięci flash stanu licznika.

ronaldo_poznan 29 Maj 2007 10:03 1829 3
  • #1 29 Maj 2007 10:03
    ronaldo_poznan
    Poziom 10  

Witam!
    Pozwoliłem sobie stworzyć nowy wątek, ponieważ nie znalazłem niczego na forum...

Kończę pisać projekt, i potrzebuję zapisać dane do kości flash na płycie z układem FPGA (Spartan 3e) Płytka to Spartan 3e Starter Board.
    Z tego co doczytałem to na płycie są dwa rodzaje pamięci flash:
    1) St Microelectronics M25P16 16Mbit Serial Flash
    2) Intel TE28F128 (or JS28F128) 128Mbit StrataFlash

Rozumiem, że strata flash służy do przechowywania konfiguracji układu?
    Generalnie, mój problem polega na potrzebie zapisu do którejś z tych kości danych, w postaci 1-3 wektorów 20 bitowych.

Mam nadzieję, że mój post nie spotka się z krytyką, oczywiście nie zależy mi na tym aby ktoś za mnie napisał obsługę tej pamięci. Chodzi mi głównie o jakieś sugestie, gdzie szukać, ew. za co się prościej zabrać?
    Na stronach xilinxa znalazłem jedynie informacje o ... odczycie pamięci flash, wcześniej zaprogramowanej z poziomu ISE, mnie jednak chodzi o możliwość zapisu danych z poziomu mojego programu.

0 3
  • #2 29 Maj 2007 11:18
    griva
    Poziom 16  

te obie pamieci sa do Twojej dyspozycji, mozesz do nich zapisywac co Ci sie podoba, a dodatkowo mozesz je uzyc jako bootujace spartana.

0
  • #3 29 Maj 2007 13:44
    ronaldo_poznan
    Poziom 10  

Heh :P Tyle to ja już wiem :]

Chodzi mi o to, do której łatwiej się dobrać, oraz jak to zrobić, czytaj gdzie znajdę jakiś przykład-tutorilal-instrukcję...

0
  • #4 29 Maj 2007 17:52
    griva
    Poziom 16  

ronaldo_poznan napisał:
    Heh :P Tyle to ja już wiem :]

Chodzi mi o to, do której łatwiej się dobrać, oraz jak to zrobić, czytaj gdzie znajdę jakiś przykład-tutorilal-instrukcję...

bierz intela, ma rownolegly interfejs wiec nie powinno byc problemow.
    tylko nie pisz ze nie wiesz jak bo wstyd.

0