Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka końcówka mocy do drivera BMS 4550?

29 Maj 2007 13:07 2687 13
  • Poziom 18  
    Witam przerobiłem juz moje Jrx 115 tzn. Wywaliłem stare drivery i wsadziłem nowe BMS 4550. Jeden driver ma 80W rms i ma impedancje 16 ohm. Będę je zasilał aktywnie I teraz potrzebuje końcówki mocy która mi przeniesie ładnie górne pasmo. Ma obsłuzyć cztery takie drivery (po dwa na kanał) czyli najlepiej żeby miała jakieś 2 x 150 W/8R RMS. Zastanawiałem sie nad Ads-em lx 500, ale nie jestem przekonany co do niego w konfiguracji z wysokomi.

Może ktos ma jakieś pomysły??

Pozdrawiam!

Ostrzeżenie za nieregulaminowy tytuł. Ck.
  • Poziom 21  
    Co ty wysokotonowe glosniki chcesz brac aktywnie????Heh strata wzmacniacza i mocy.....Masz jabole to zglos sie do bartheza wzgledem zwrotnic,on na pewno ci pomoze...Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Typowa do pędzenia driverów końcówka ciężko będzie myślę że proponowany ADS byłby ok (seria lx gra słabo ale na basie ) ale ja wziąłbym coś troszkę mocniejszego tak ok 200-250W jak będzie limiter driverom nic nie grozi
  • Poziom 18  
    To kolego hirogen co proponujesz??? Ten Lx 500 sie nie sprawdzi???? Bo niby teraz gra ale nie wiem, czy to jest dobrze....

Dodano po 1 [minuty]:

limiter będzie w drive racku dbx-a, więc chyba nic im nie zrobię...
  • Poziom 33  
    LX owszem sprawdzi sie ale wziąłbym coś mocniejszego np LX800 znam serie lx i one lubią sie zamulać gdy zbliżamy sie do pełnej mocy (limiter tak pewnie robi)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    No dobra wszystko ładnie pięknie, ale teraz do barthezza, czy ten moj ads lx 500 starczy do tych driverów? Bo teraz tak mam podłaczone, ale sam nie wiem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Spec Elektroakustyka
    Taka mała dygresja: wzmacniacz na drivery naprawdę musi być dobry tam słychać wszystkie niedociągnięcia. Z całym szacunkiem do ADS-a nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie. Z tanich końcówek polecam Zeck-a. Doskonały koniec do takich zastosowań. Zeck PT5 spokojnie sobie z tym poradzi. I jeszcze jedno: dobrym patentem (pod warunkiem że wiemy co robimy) jest napędzanie driverów mocnym wzmacniaczem a to z prostego powodu, gramy wówczas na połowie mocy dzięki czemu wzmacniacz jeszcze nam nie zniekształca tego i owego.
  • Poziom 18  
    No właśnie kolego Paweł. ko, o to sie obawiam żeby mi ten ADS nie przekosił góry. A co to są za końcówki te Zeck??? Nigdy nie słyszałem. Mógłbys coś o nich więcej powiedzieć???

Pozdrawiam!

Dodano po 11 [minuty]:

Ale kto to sprzedaje? Nie ma polskiej stronki. Ale na zagranicznej sprawdzałem parametru, no musze przyznać że ładnie:

RMS output power into 8 ohms
    2*330W

RMS output power into 4 ohms
    2*540W

RMS output power into 2ohms
    2*680W

RMS output power into 8ohms, bridge mode
    1*1000W

RMS output power into 16ohms,bridge mode
    1*600W

RMS output power into 4ohms,bridg mode
    1360W

Frequency range 20Hz~20KHz at nom. output power
    +0dB/-0.3dB

SMPTE intermodualation distortion 60Hz~7KHz 4:1 50% at nom. output power
    <0.1%

Pulse intermodulation distortion 30KHz bandwidth at nom. output power
    <0.1%

Slew late(input lowpass filter defeated)
    >100V/us

Damping factor 1KHz referred to 8 ohm
    >250:1

Input sensitivity
    0.814VRMS

Noise interference 22Hz~22KHz rms unweighted,referred to nom. output power
    <-108dBV

Crosstalk 1KHz/8 ohm
    <-70dB

Input CMRR 20Hz~20KHz
    >80dB

Output dc voltage
    <+-5mV "DC SERVO"

Input impedance
    10kohm unbalanced/20kohm balanced

Connectors Input
    1/4" phone jack/XLR(female) compound socket,parallel XLR male per input

Connectors Output
    1*4-pole-Speakon per channel/1*4-pole-Speakon for bridge mode

Cooling
    2 vari-speed fans/convection cooling/front panel air exit

Mains supply voltage
    115/230 V AC(-20%/+10%) 50/60Hz

Weight
    19kg

Dimensions width
    482mm

Height
    88.5mm

Depth
    450mm

Podoba mi się. A może ktoś jeszcze coś wie na temat tych wzmaków?
  • Poziom 18  
    No własnie najbardziej mnie zainteresowało SR. Musisz przyznać kolego barthezz że ładne parametry ma.
  • Pomocny post
    Spec Elektroakustyka
    Zeck- zacna firma nic nie produkująca i nie istniejąca. Zeck nie produkował urządzeń tylko je firmował a podwykonawcy z całej Europy wykonywali dla nich cały asortyment. Urządzenia sprzedawane przez tą firmę były bardzo udane (no może prócz mikrofonów). Wspaniale grające kolumny i wzmacniacze, doskonałe miksery. Gdy firma przestała istnieć okazało się dopiero kto dla nich wykonywał asortyment. I tak na przykład produkcją wzmacniaczy firmowanych potem przez Zeck-a zajmowała się firma Q4 Audio z Belgii. Tak dokładnie to nie wiem czy na pewno Zeck nie istnieje? Mają swoją stronę a i ostatnio zakupiono do nas PT9 (wzmacniacz) z datą produkcji 2006. Tak czy inaczej dystrybutorem tej firmy na Polskę była firma Musi Info http://www.musicinfo.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 a teraz handlują wspomnianym Q4 Audio. Firma Q4 Audio produkuje końcówki identyczne do tych z logiem Zeck-a tylko firmują je sami (wzmacniacz różni się jedynie logiem). Zeck-a można także kupić z drugiej ręki (Allegro i takie tam...) Wzmacniacze o których mowa cenowo przybliżone były do obecnych cen ADS-a (PT9 kupiliśmy za 3500 PLN)