Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozwiercanie otworów montażowych ww karcie graficznej

29 Maj 2007 15:58 1578 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

Posiadam GFa 7600gs gddr od galaxy, lecz niestety wersje bez chłodzenia zalmana. Przyszło lato, temperatura wzrosła a poza tym wentylatorek na chłodzeniu od galaxy do najcichszych nie należy. Zamierzałem kupić jakieś chłodzenie, ale stwierdziłem że po co wydawać 50zł lub więcej i wygrzebałem gdzieś stary radiator od P3. Wiertarka, pilnik troszkę poxipolu i chłodzenie zmodowane tak że można założyć wentylek 80. Wszystko pięknie ładnie ale niestety pojawił się problem. Chciałem założyć to chłodzenie za pomocą śrubek 3mm tak jak zrobiłem to swego czasu na radku 9550 ale niestety otwory w karcie są za małe :( I teraz mam 2 wyjścia:

1. Rozwiercić otwory na karcie, jednak tego trochę się boje.

2. Założyć radiator na kołki od oryginalnego chłodzenia które bym zamocował odwrotnie, tzn. ta część kołka która jest zwykle na radiatorze, była by od spodu karty, ale też nie jestem pewien czy to zda egzamin.

Może coś poradzicie, zamieszczam zdjęcia radiatora.

• Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam.

Jabym rozwiercał powolutku i by sie nic niestało a tak na pewniaka cieńsze śrubki z nakrętkami jak znalazł będzie dobrze.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem Paweł007.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zrobienie cienkich i długich śrub. Tanim i łatwym do znalezienia materiałem mogą być szprychy rowerowe, które są nawet gratisowo nagwintowane ;) Jako nakrętek użyjesz tych łebków, do ktorych sie szprychy przykręca. Z jednej strony masz zatem gwint, z drugiej mozesz zaklepać podkładkę albo śrubke na stale (jako łepek). Oczywiście długości muszą byc dokładnie wymierzone ;)
    Mam nadzieje, że ten szkic Ci pomoże ;)
    Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

Właściwie problem już rozwiązany, gdyż po przekopaniu pobliskiego sklepu znalazłem na tyle cienkie śrubki iż mieszczą się one w oryginalne otwory. Mimo to twój pomysł jest naprawdę dobry i przy odrobinie czasu spróbuje wykonać takie szprycho-śrubki.

Pozdrawiam