Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głośników do radia 4 x 50w

29 Maj 2007 21:02 35195 22
  • Poziom 10  
    Witam panowie mam mały dylemat jakiej mocy dobrać głośniki do takiego radyjka o takiej mocy ?? do ilu mogę go obciążyć i jak to jest z tom RMS :?:
  • Poziom 42  
    Maxymalnie 50 rms żeby jeszcze grały dość przyzwoicie.
  • Poziom 10  
    OK a jak dam 100w RMS to :?: na jednym kanale oczywiście:!:
  • Poziom 13  
    a radia ? czlowieku co ty kombinujesz napisz o co ci chodzi z radia masz max 25 w w rms chyba ze masz jakies nie specjalne tzn >500 to masz jeszcze mniej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    użyj szukaj
    wpisz bosz...
    phonocar,helix
  • Poziom 13  
    Elzero napisał:
    chodzi mi oto by dobrać mocne i ładnie grające głośnika ale bez urzycia wzmacniacza dorać mi jakiej mocy mam szukać głośnikó :?::D a radyko mam BOSCHMANN takie same jak w linku http://www.allegro.pl/item198777572_sklep_boschmann_4x50_w_usb_sd_mp3_pilot_sub_wypas.html

szczerze to ty tam w zyciu nie masz 50 w :D, po drugie zeby glosnik dobrze zagral wzmak jest konieczny, po trzecie pod samo radio kup helix blue
  • Poziom 21  
    Te radyiko jest na 2 układach tda 1562 o moc 2x22 wat ...czyli radio ma 4x22 waty RMS i 4 x 50 wat muzycznej(ta moc to chwyt marketinkowy) .

W 90% radiach samochodowych jest taka moc.
  • Poziom 25  
    glosniki 10cma tym bardziej takie za 60zl nie wytworza basu.. przypuszczam ze jeszcze w nie wygluszonych drzwiach
  • Poziom 21  
    Bass ......bass co wy tylko basem żyjecie :/
    Te głośniki przenoszą do 5000Hz więc musisz dokupisz zwrotnice i wysokotonowe .
  • Poziom 10  
    no na samym basie mi nie zależy tył ma grać nie tylko samym basem żeby mi wszystko się trzęsło tak jak efekt z tuby wysoko tonowe kupie i zwrotnice też a do przednich drzwi się da większe bo tam mi się mieszczą 160 i to będą basowe też na zwrotnicy :!:
  • Poziom 18  
    A ja ci radze tak... kup sobie za te bosch... 10 cm maty wygłuszające, wygłusz troche drzwi i kup sobie jakis tani zestaw na przód 16cm....
  • Poziom 21  
    podstawą działania zestawu jest zestaw przedni. dla mnie najlepsza konfiguracja to midbasy w drzwiach + wysokotonowe w slupkach i subwoofer w bagazniku.

dla mnie nic lepszego nie ma :)

Pozdrawiam 15jacek15

---------------------------

Słupsk i okolice <- car audio to moja pasja. Pomoge, doradze, zamontuje, zaprojektuje, zbuduje :)

Pozdrawiam 15jacek15

GG i PW :)
  • Poziom 17  
    Elzero napisał:
    Witam panowie mam mały dylemat jakiej mocy dobrać głośniki do takiego radyjka o takiej mocy ?? do ilu mogę go obciążyć i jak to jest z tom RMS :?:

Przy doborze głośników moc jest tylko wartością określającą jak bardzo możesz obciążyć głośniki bez ich uszkodzenia (moc to maksymalna wartość napięcia i prądu jakie jest w stanie przetworzyć cewka głośnika i się nie spalić).

Jeżeli masz zamiar zasilać głośniki z radia (zwykle 18W RMS) przede wszystkim szukaj głośników o wysokiej skuteczności (np. powyżej 90dB).

Głośniki o mocy RMS 400W i skuteczności 93dB zagrają w największym skrócie dwukrotnie głośniej przy takiej samej mocy i identycznym poziomie zniekształceń jak głośniki o mocy RMS 60W i skuteczności 90dB.

Oczywiście należy brać pod uwagę dodatkową zmienną jaką jest masa układu drgającego, a tu w systemach przednich jest jedna zasada: im lżejsza tym lepsza :D ale z opisów technicznych ciężko jest wywnioskować o wadze membrany z przyległościami, więc nie konieczne trzeba to brać pod uwagę :D
  • Poziom 10  
    Panowie na własną obronę powiem że kupiłem takie radyjko gdyż zależy mi na takich możliwościach jakie one za sobą niesie czyli . USB ja podłączam telefon i gra z telefonu jak bateria padnie mam MP3 na MMC w telefonie to wkładam bezpośrednio a jak mam coś na Pen drive to wkładam go a jakbym miał kupić PIONEER albo inną markę np Sony itd to wole to co mam bo te marki są drogie z takimi możliwościami
  • Poziom 15  
    czyli patrzysz głównie na gadżety i inne pierdoły a gdzie jakość??
  • Poziom 10  
    niby pierdoły ale ja je wykorzystuje co do jakości to byś sie zdziwił kolego bo żeby naprawdę odczuć jakość pomiędzy tym radyjkiem takiej marki a sony to byś się zdziwił szwagier ma i gra mu to gorzej nisz te uwierz mi a po drugie to jak jadę po dziurach a leci muza z cd to mi nie zatnie a szwagrowi w Sony to i na małej dziurce przerwie muzykę a jak chcemy sie wgłębić w jakość to na pewno nie jest najlepsze ale do autka z przeciętnymi głośniczkami wystarczy co najmniej mi :D ale jak masz naprawdę kolego furę wysokiej klasy to tam naprawdę na jakość idzie spojrzeć bo tamte bryki są tak wygłuszone :D mam rację :?: :lol: :lol:
  • Moderator CarAudio
    "radyjkiem takiej marki a sony to byś się zdziwił szwagier ma i gra mu to gorzej nisz te uwierz mi a po drugie to jak jadę po dziurach a leci muza z cd to mi nie zatnie a szwagrowi w Sony to i na małej dziurce przerwie muzykę"

Czyli znowu Sony be :-) ale żeby było gorsze od Boschmana -no no :-) .
  • Poziom 15  
    To może szwagier ma Somy a nie Sony. Tak poważnie to myślałem że już nie ma takich radyjek że zacinają sie na dziurach, to może było na poczatku jak wchodziły ale teraz?? No chyba że sie rozd...isz
  • Poziom 13  
    Majkminator dalej są takie radyjka co przerywają na wybojach, ja mam w aucie testowym Sony CDX GT-111 (CD) i na wybojach przerywa. Ogólnie radii Sony nie polecam, nie wiem jak głośniki, bo z soniaczami nie miałem nic wspólnego, ale w mojej firmie większość aut ma radia Sony (niby bezawaryjne), ale jakość dźwięku żadna, a CD przerywa na wybojach.
  • Poziom 5  
    Witam jakie wybrać głośniki do radio Pioneer DEH 6600DAB
    Wbudowany wzmacniacz MOSFET 50W x 4 - znaleziono w specyfikacji
  • Moderator CarAudio
    Morel Tempo ultra swietnie graja pod samym radiem.
  • Poziom 2  
    Witam , znalazłem ten temat o radiach itd
    Mam radio JVC KW-V50BT wg. informacji z internetu ma 4 kanały i 50 szczyt w tym wbudowany wzmacniacz 22waty RMS
    I teraz pytanie do ludzi co ogarniają i się znają ... Jakie głośniki najlepiej by podeszły pod to radio aby wydobyć dobre i zarazem czyste brzmienie ?
    Podkreślam , że nie mam tuby ani żadnego innego wzmacniacza a drzwi nie są wygłuszone ( będę się tym zajmować jak ktoś doradzi dobre głośniki oczywiście nie za 600 zł+
    Honda Civic VIII tzw Ufo jak coś :D
    Miłego !
  • Poziom 15  
    Dobre budżetowe głośniki to wg mnie HELIX B62C, Kiedyś bardzo ładnie mi grały pod "starym" Pionieerem P6800
    Ale podstawa to wygłuszenie drzwi i utworzenie "wygodnego" miejsca pracy dla głośników.