Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa Stihl FS120

7marek7 29 May 2007 22:35 20031 5
    7marek7
    Level 12  
    witam
    mam problem z kosą , po zagrzaniu nie wchodzi na wysokie obroty. Na biegu jałowym chodzi dobrze ,czy filtr paliwa miałby na to wpływ?wymieniał ktoś taki filtr, jest to wykonalne w warunkach domowych (5 lat użytkowania , i nic jeszcze nie wymieniałem)
    pozdrawiam 7marek7
    User removed account
    User removed account  
    7marek7
    Level 12  
    witam
    Dzisiaj zakupiłem i wymieniłem filtry powietrza i paliwa, zobaczymy co to zmieni. Odpowietrznik odpada odkręcałem wlew paliwa i było bez zmian.Ile pracowała? wypalałem około 15-20 litrów na sezon, ile to godzin to nie wiem
    pozdr 7marek7
    karol3
    Level 26  
    Witam .
    Aby nie zakładać nowego wątku dołączam do tego swój problem z kosiarką tego samego typu . Po uruchomieniu zimnego silnika wolne obroty są zbyt niskie i silnik gaśnie , jednocześnie wykręcona świeca jest mokra . Silnik nie reaguje na regulacje wkrętem wolnych obrotów . Na wysokich obrotach pracuje prawidłowo . Po solidnym rozgrzaniu silnika usterka mija i silnik pracuje prawidłowo na wolnych i wysokich obrotach i prawidłowo reaguje na zmiany ustawienia wkrętu regulacji wolnych obrotów . Praca kosiarką jest możliwa , jednak do czasu solidnego rozgrzania silnika jest bardzo uciążliwa . Proszę o podpowiedż jak usunąć ten problem .
    Pozdrawiam .

Problem rozwiązany . Wymiana membrany i płytki zaworowej gaźnika , całkowicie rozwiązała problem .
    bobik1792
    Level 10  
    witam
    mam takie objawy w kosie FS 120 proszę o pomoc
    konkretnie: to zapala bez problemu ,przez chwilkę chodzi dobrze i ma wysokie obroty a po chwili spadają obroty i nie ma pełnej mocy na wysokich obrotach, słabnie przy oporze trawy ,zauważyłem mokre miejsce z paliwa obudowy filtra powietrza (jak by za dużo paliwa dostawała )
    a przy naciśnięciu pompki paliwa raz na włączonej kosie obroty wzrastają na chwile
    nie wiem co jest
    wymieniłem świece ,wszystkie membrany i filtr w gaźniku i filtr powietrza i nic, a w zeszłym roku wymieniałem pierścienie ale bez cylindra
    co to może być ?
    czy wymienić cały gaźnik ?
    dodam że 2lata temu został zalany silnik (dla tego wymiana pierścieni ) nie zapalała , a po tej wymianie bez problemu chodziła i miała moc do teraz