Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie tweetery wybrać ?

MarciNDr 30 May 2007 07:26 6349 10
    MarciNDr
    Level 10  
    Mam problem, spalił mi się jeden z tweeter-ów (zamontowany w drzwiach, jest to miejsce fabryczne), i tu mam dylemat co kupić ?. Tweetery będa podłączone bezpośrednio pod tylne wyjścia głośnikowe w moim radiu (Pioneer DEH-6800). Słucham czarnej muzy, jeżeli to wam pomoże :). I tu mam pytanie czy tweetery "SinusLive NEO 25S" będą dobre i czy moje radio je pociągnie "50 RMS" a tweetery niby "120 RMS" na wyjściu, a jeżeli nie to jakie w cenie do 130 zeta. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    slavwek.ie
    Level 34  
    Witam.
    Tweetery sinusa są ok, pamiętaj żeby dać do nich zwrotnicę lub kondensator, bo pójdą z dymem.
    pzdr
    Rapcio
    Level 18  
    MarciNDr wrote:
    Mam problem, spalił mi się jeden z tweeter-ów (zamontowany w drzwiach, jest to miejsce fabryczne), i tu mam dylemat co kupić ?. Tweetery będa podłączone bezpośrednio pod tylne wyjścia głośnikowe w moim radiu (Pioneer DEH-6800). Słucham czarnej muzy, jeżeli to wam pomoże :). I tu mam pytanie czy tweetery "SinusLive NEO 25S" będą dobre i czy moje radio je pociągnie "50 RMS" a tweetery niby "120 RMS" na wyjściu, a jeżeli nie to jakie w cenie do 130 zeta. Z góry dzięki za odpowiedzi.

imo weź signata T1, albo dorzuć kilka zł i weź signata T2, różnica w cenie niewielka :ok:

mocą się w ogóle nie przejmuj, patrz na skuteczność głośnika :D
    nagonka na moc i stosowanie jakiś pokręconych zasad doboru przetwornika względem źródła są śmieszne i nic nie mówią na temat tego jak sprzęt zagra :|
    Pawel S.
    Level 39  
    za niewiele wiecej wyrwalem 2 peerlessy NDT-53
    niemam do czego sie przyczepic jezeli chodzi o brzmienie. jedyna wada to ksztalt - kwadratowe :/
    crazy_88
    Level 42  
    Dobre są także tweetery tonsila, ewentualnie szukaj tweeterów helixa.
    dave_19
    Level 23  
    askurat te sinusy sa niezle bo dorwalem wczesniej tak zachwalane przez niektorych neo 13 i dla mnie wielka kup... ciche, niedetaliczne takie jakies twarde. podpiete pod zwrotke sinusa w zestawie i gralo to z phonocarami. o ile phonocary ok jak za ta kase to sinusy tragedia. na szczescie noe 25 sa o niebo lepsze ale pod radio nie bardzo. bedzie cicho
    MarciNDr
    Level 10  
    A co sądzicie o tweeterach SONY XSH03 ?
    mattom
    Level 14  
    XSH03 to chyba najgorsze tweetery dostępne na rynku. Mają przerazliwie niską efektywność, metaliczną barwę. Idealnie sie nadają do zrobienia jazgotu w aucie :-) Do tego ta cena z kosmosu około 70 zł / kpl
    MarciNDr
    Level 10  
    Mam jeszcze jedna propozycję, a mianowicie "JBL GTO 17T" bądź "INFINITY REFERENCE 1021T" może uzbieram kase na nie :). Które z tej pary głośników beda lepsze, pamietając o tym, że maja być pod radio, a nie pod wzmacniacz. I jeszcze jedno pytanie o tego "JBL GTO 17T" na stronie producenta pisze, że maja wbudowane zwrotnice, czyli moge je wpinać bezpośrednio pod radio i nic więcej mi nie potrzeba (kondensator, zwrotnica) ?
    slavwek.ie
    Level 34  
    Wbudowana zwrotnica - czyli najczęściej kondensator w lini tweetera obudowany w małe plastikowe opakowanie.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    weź kup te sinuslive neo 25
    to dobre tweetery