Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ws 502+as 502 brak remote control

30 Maj 2007 17:27 1351 6
  • Poziom 19  
    Witam
    dostałem na warsztat jak w temacie no i tak:
    przewody od remote(żeby tylko one) w ws byly oderwane także je umieściłem na miejscach(to chyba mała różnica jak bo klient i tak ma tylko te dwa elementy zestawu)
    Gdy łącze z jednym z nich to nie ma żadnej reakcji a gdy połącze z drugim to cały panel tunera się blokuje.
    Mam oba schematy i sprawdziłem co sie dało ale wg. schematu wszystko prawidłowo.Przed przekopywaniem calego panela jednego i drugiego urządzenia wolałem spytać bo może ktoś miał do czynienia z tym sprzetem-ja zajmuje sie głównie tv i vcr.

z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi do tego tematu.

Dodano po 2 [minuty]:

oczywiście elki i połączenia mam za sobą;-)
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Kliknij "szukaj" i wpisz w wyszukiwarce WS502 i powinieneś coś znaleźć.
    Pozdrawiam.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Trochę nie jasno opisujesz usterkę tzn.Coś podpinasz do jednego a coś do drugiego i za bardzo nie wiadomo o co chodzi, lecz domyślam się że chodzi Ci o podłączenie zdalnego sterowania wzmacniacza z tunerem i wtedy blokuje sterowanie tunera.Może to być wina któregoś z procesorów (tunera lub wzmacniacza) albo jednak zle połączyłeś te kabelki!!!
  • Poziom 32  
    dopiero co sam grzebalem w takim i moge powiedziec, ze nieprawidlowe polaczenie remotu, czyli wzmacniacz +tuner, ale z wyjscia remote na cd nie powoduje blokowania tunera
  • Poziom 19  
    sprawdziłem-myślałem że to oczywiste...

Dodano po 4 [minuty]:

no mam nadzieję ,że to nie któryś procek
    przepraszam za niejasność we wcześniejszej wypowiedzi
    w weekend zrobię sobie dużą kawę i będę sprawdzał i podmieniał do skutku
    o wynikach powiadomię w poniedziałek
    jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to będę wdzięczny
  • Spec od sprzętu Unitra
    Mam nadzieje ze jak laczeles te kabelki to zachowales polaryzacje? Czyli sygnal tam gdzie sygnal i masa do masy!!!
  • Poziom 19  
    Przepraszam za tak długą nieobecność
    rozwiązałem problem-okazało sie że masa od remote we wzm była żle podłączona(na schemacie sie zgadzało) poza tym masa od remote jest poprowadzona wraz z przewodami sygnałowymi, a w tunerze przewód od remote jest bez masy i jest to zrobione celowo.Gdy podłączyłem tam drugą masę ze wzmacniacza wydobywał się sygnał ok.16kHz niezbyt głośny ale denerwujacy.Po odłączeniu masy w tunerze problem ustapił.Dziękuje wszystkim za pomoc w razie pytań zapraszam na priv sajgoon1(malpa)wp.pl