Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner dira tosca 303. Podłączenie do PC. Buczy.

30 Maj 2007 20:05 1775 6
  • Poziom 16  
    Witam.
    mam problem z amplitunerem diora tosca 303..
    wyjście ma on pociągniete z wyjscia na gramofon i dalej jedzie na dwa chinche, potem przejściówka na jack i do jakiegoś sprzętu... ale mam problem, gdyż gdy podłącze go do kompa to słychać jakieś buczenie... musiałem najpierw oczywiście ściszyć w kompie glośnośc, ale gdy jakośc samej muzyki jest odpowiednia to wtedy słychać buczenie... a nie moge pogłosić ponieważ wtedy trzeszczą wysokie tony...
    Co jest nie tak??!!
    gdy podłaczam wzmaka pod mp3 ten efekt jest prawie zerowy, dopiero przy prawie maksymalnym wzmocnieniu potencjometrem słychać buczenie...
    Co zrobić , aby przy kompie było dobrze?
    Juz raz pisałem ale nikt nie potrafił mi pomóc, ale mam nadzieje że tym razem znajdzie się jakiś prawdziwy elektronik, który może będzie wiedział w czym tkwi problem....
    POZDRAWIAM!!

Temat poprawiłem.
    Przeniosłem z Nagłośnienie Domowe.
    Ck.
  • Pomocny post
    Moderator
    Nie podłączaj do wejścia gramofonowego.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam
    Podłącz ten sygnał pod wejście magnetofonowe.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wejście gramofonowe niedosyć, że ma dodatkowy przedwzmacniacz i jest bardzo czułe to posiada jeszcze specjalny filtr. Gdy występuje sytuacja, że nie mamy już wolnego innego gniazda i jeśli już nigdy nie będziemy urzywać gramofonu proponuję dać sygnał na to wejście i zrobić mostek omijając ten właśnie przedwzmacniacz. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    zaraz bede przerabiał...:) jak to naprawde w tym tkwi problem to bede zajeb***** ucieszony..

Dodano po 4 [minuty]:

i wszystkim dam "pomógł"..
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam

Moja wypowiedź jest zbędna ale powerb2 ma racjie. Dla sygnału gramofonowego potrzebny jest przedwzmacniacz o dużo większym wzmocnieniu. Można to ominąć prosto ten przedwzmacniacz. Jeśli chodzi o podanie sygnału na wejście to komputer bez problemu powinien wysterować końcówkę bez przedwzmacniacza. Aby zapobec buczenu można zastosoać kabel ekranowany i wysterować we/wy bardzo słabo. Ekran powinien pomóc. Można dać jeszcze ferryt na kabel aby zredukować zakłucenia z kompa albo nawet zastosować jakieś elemęty indukcyjne ale one podbiją nam napięcie :/. Można zawsze dać potencjometr ograniczający, a sygnał odseparować, wtedy nie powinno buczeć.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    dziex !!!!! działa elegancko... wcześniej jeszcze trzeszczał mi prawy kanał podczas regulacji potencjometrem od głośności, a teraz tego nie ma!!
    Wszyscy dostają pomógł..
    POZDRO