Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

średnie tonsila - cczy nie będzie dziury w paśmie?

djdrix 30 May 2007 20:32 1218 18
    djdrix
    Level 18  
    Zastosowałem na bas 1 suba w którym są dwa stx 38/300 i jest strojony na 40Hz do tego chciałem dorobić jakieś miniaturowe satelitki i co sądzicie o głośnikach tonsila na średnie GDM 18/80 i GDWT9/80/5F czy nie będzie dziury w paśmie jeżeli te średnie będę miał obciąć ok 1kHz, i gdzie obciąć gwizdki. pozdrawiam.
    marlonbrando
    Level 15  
    jeżeli ci zależy faktycznie. by te satelitki były małe to uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Tego GDM 18/80 dzielił bym od 300Hz albo wyżej (ze względu na cewke dł. 7mm która nie wydaje się zbyt mocną) zaś gdwt od 7,5kHz. Taka konfiguracja powinna być odpowiednia choć obawiam sie, że może wystąpić efekt kierunkowości basu, bo zwykle robi się tak, że satelity powinny schodzić do 100-150Hz co w przypadku tego głośnika jest osiągalne, lecz grozi jego uszkodzeniem(przy większych mocach oczywiście).
    hirogen
    Level 33  
    GDM18/80 jest raczej domowym głośnikiem dość delikatny lepszy byłby typowy 8" estradowy np CM8 beymy albo beta 8 eminence
    User removed account
    User removed account  
    djdrix
    Level 18  
    a jakiś lepszy gwizdek od tego by można zastosować...? Czy się nie opłaca stosować innych? nie były by lepsze gdwt 9/120?
    User removed account
    User removed account  
    marlonbrando
    Level 15  
    barthezz wrote:
    gdm16/150 jaki i 18/80 splonie przy podaniu mocy znamionowej produktow marki stx..

nie chcę być znów nie miły ale od kiedy głośniki te są wyrobami STX'a?????
    djdrix
    Level 18  
    ja rozumiem, ale to ma być budżetowy sprzęt za tamte gwizdki dam 130 zł a za te eminence na pewno znacznie więcej
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    djdrix
    Level 18  
    więc rozmawiajmy już tylko o tych średnio tonowych.. czy jakiś inny "lepszy" znacie w cenie ok 100zł za 1 głośnik mam jeszcze gdzieś dwa GDS 30/30 ale nie chce takich dużych zawsze dźwigać. czy może jednak mnie przekonacie i zachęcicie do takiego poświęcenia
    marlonbrando
    Level 15  
    Quote:
    Znow czytac jest ciezko z interpretacja tekstu - nie pisalem przed nimi czyje to jest a temat dotyczy TONSILi, wiec kazdy rozumny czlowiek to rozrozni. Albo zacznie pisac slowami z branzy - nikt z ludzi udzielajacych sie w tym temacie wtedy tego nie zrozumie.

no teraz rozumiem, choć powiem szczerze, że dość chaotycznie napisane, no ale trudno przechodząc do tematu tego STX to obawiam sie , że dostac go będzie problem bo chyba ostanio zaniechali coś produkcji. Ale zastanaiałem sie nad połączeniem dwóch 20-stek tesli http://allegro.pl/item200983782_glosniki_tvm_tesla_arz_6608_szerokopasmowy_fv.html
    można by wtedy zejść do 100-150Hz a mocowo było by w porządku, zrobiłbys małą zamkniętą skrzynkę, ograniczyła by ruchy membrany tak i do tego wspomniane wczesniej gdwt tylko również 2 sztuki. Wydaje mi sie, że zestaw choć nie bardzo profesionalny, jednak bardzo krzykliwy i odpowiedni do tych subbasów stx, z których to pewnie również nic oszałamiającego nie ma.
    User removed account
    User removed account  
    marlonbrando
    Level 15  
    Rozumiem, ale bas na Stx'ach również nie należy do najwyższych lotów, tak jak i te gdwt z palstikowymi Korektorami fazy, uważam, że zestaw byłby warty siebie a zresztą do autora co ty chcesz tym grać?? bo może zależy ci na wrzasku, i uczuciu głośności bardziej niż na jakości??, znam z doświadczenia ludzi, którym jak nie przestawia kowadełka i młotka w uchu środkowym to sa głęboko niezadowoleni.:D
    djdrix
    Level 18  
    chce tym zagrać taką 18 na 30 osób. jakość się dla mnie liczy, ale w granicach rozsądnej ceny. skoro tak bardzo odradzacie te GDM 18/80 to chyba zostanę przy gds 30,30 i gdwt 9/80/5f. myślę że taka konfiguracja mi starczy. a jak miniaturyzacja nie pozwala ograniczyć wydatków to nie chce mieć już nic małego. pozdrawiam
    mr_nuke
    Level 17  
    Witam

Ja mam malutkie paczki zamknięte na GDS30/30 i GDWT 12-19/150 i grając od 100hz wytrzymują około 50W. Za tydzień będę miał okazje je przetestować jak się spiszą pod dłuższym obciążeniem i nieco większą mocą. A co do brzmienia to mi ono odpowiada.
    djdrix
    Level 18  
    a jak puścił byś pasmo od np 250Hz to wytrzymają znacznie więcej?
    mr_nuke
    Level 17  
    gdzieś na elce był post w którym mowa była o cięciu przy 200Hz i mocy 100W dla tego GDS`a. W praktyce mogę to stwierdzić jutro :) , bo dziś już późno i nie chce nikogo obudzić.
    A czy wytrzyma więcej - tego nie mam jak sprawdzić bo końcówki mają po 100W przy 4 om.