Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY-DCR-DVD201E-nie otwiera się kieszeń z płytą DVD

30 Maj 2007 21:34 1641 2
  • Poziom 23  
    kamera się załącza-wyświetlacz sie załącza-nie wyświetla kodów błędu-płyta DVD jest w kieszeni-obraca się--nie mogę otworzyć kieszeni i wyjąc płyty..
    czy jest proste odblokowanie aby otworzyć kieszeń bez rozkręcania pół kamery--jak działają blokady--czy są mechaniczne....

proszę o pomoc i sugestie....

pozdrawiam******

Moderowany przez oldboy:

Pisownia, regulamin

• Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam serdecznie
    Jest procedura serwisowa do otwierania kieszeni płyty poprzez wpisanie odpowiednich danych do pamięci. Do tej operacji potrzebny jest specjalny pilot serwisowy. Problem z otwieraniem prawdopodobnie wystąpił, bo uzyta została płyta nieprzeznaczona do Handycam. Do kamer DVD Sony należy stosować tylko płyty z napisem for Handycam, lista producentów i typy płyt są na stronie Sony.pl. Odblokowanie płyty jest możliwe tylko w serwisie, inną przyczyną braku otwarcia kieszeni może być spalony bezpiecznik.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    serdecznie dziękuję za fachową i wyczerpującą poradę--o to mi chodziło...
    kamera kolegi--poprosiłem o opakowanie od płyty i okazało się w kamerze nie jest orginalna płyta SONY tylko DVD-R Mini--EMTEC..
    jest ona nagrana i po skasowaniu błędów-RESET-kamera czyta ją--jest nagrana i wszystko ok.--tylko nie oddaje płyty i sygnalizuje błąd z głośniczka..

proszę kolegę o poradę może poradzę sobie bez serwisu--ile w serwisie to kosztuje...

pozdrawiam***