Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY-DCR-DVD201E-nie otwiera się kieszeń z płytą DVD

30 Maj 2007 21:34 1641 2
 • Poziom 23  
  kamera się załącza-wyświetlacz sie załącza-nie wyświetla kodów błędu-płyta DVD jest w kieszeni-obraca się--nie mogę otworzyć kieszeni i wyjąc płyty..
  czy jest proste odblokowanie aby otworzyć kieszeń bez rozkręcania pół kamery--jak działają blokady--czy są mechaniczne....

  proszę o pomoc i sugestie....


  pozdrawiam******

  Moderowany przez oldboy:

  Pisownia, regulamin

 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam serdecznie
  Jest procedura serwisowa do otwierania kieszeni płyty poprzez wpisanie odpowiednich danych do pamięci. Do tej operacji potrzebny jest specjalny pilot serwisowy. Problem z otwieraniem prawdopodobnie wystąpił, bo uzyta została płyta nieprzeznaczona do Handycam. Do kamer DVD Sony należy stosować tylko płyty z napisem for Handycam, lista producentów i typy płyt są na stronie Sony.pl. Odblokowanie płyty jest możliwe tylko w serwisie, inną przyczyną braku otwarcia kieszeni może być spalony bezpiecznik.
  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  serdecznie dziękuję za fachową i wyczerpującą poradę--o to mi chodziło...
  kamera kolegi--poprosiłem o opakowanie od płyty i okazało się w kamerze nie jest orginalna płyta SONY tylko DVD-R Mini--EMTEC..
  jest ona nagrana i po skasowaniu błędów-RESET-kamera czyta ją--jest nagrana i wszystko ok.--tylko nie oddaje płyty i sygnalizuje błąd z głośniczka..

  proszę kolegę o poradę może poradzę sobie bez serwisu--ile w serwisie to kosztuje...

  pozdrawiam***