Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TEAC CD-W54E

blur 20 Oct 2003 19:41 1583 12
Tespol
    blur
    Level 22  
    Mam taki problemik z tą nagrywarką: znajomy który mi ją podarował twierdzi że udało mu się na niej nagrać jedną płytkę ponieważ bardzo ciężko zainstalować ten sprzęt, potwierdza to fakt bo napęd wyglada jak nowy zero brudu i zarysowań jednak jest problem nie widzi wogóle płyty, kręci pare razy tak jak by jej wogóle nie widział, laser wyczyściłem ale problem nie znikł, zrobiłem update biosu ale dalej to samo, czyżby padnięty laser ? a może faktycznie trza jakies sterowniki ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
    adrian20
    Level 14  
    Coż oczywiście że to laser. Powinna się na nim znajdować regulacja
    tzn taki pr-ek trzeba troszkę pokręcić ale pamiętaj to nie śróbka delikatnie dosłownie DELIKATNIE I POWOLI a puźniej sprawdzić efekt.
  • Tespol
    Nerwus
    Level 18  
    Zadnych sterownikow nie trzeba.Mialem taka nagrywarke jak tylko sie pokazaly.Wypalilem ponad 1000 i do dzisiaj kumpel uzywa bez problemu.Co do kalibracji lasera to dokladnosc polozenia jest tak wazna iz watpie zeby dalo sie cos tam regulowac w sumie to uklad kazdego cd ma tzw. "4 diode" ktora sluzy do automatycznej korekcji.Ja bedziesz cos probowal z optyka to tylko w ostatecznosci.
    adrian20
    Level 14  
    Masz racje Nerwus ale zawsze można spróbować a może się uda :D
    blur
    Level 22  
    No niestety nawet jak bym chciał to KRS-220B nie posiada takiej rególacji
    adrian20
    Level 14  
    Dokładnie się przyjżyj soczewce może się coś od spodu przykleiło, lub jest zarysowana
    yaurent
    Level 23  
    Ostatnio miałem taki problem ze swoją (ten sa typ) -otóż musisz się dostać do pryzmatu ! Na szczęście w tym modelu dosyć łatwo się zdejmuje górną osłonkę lasera i można się dostać do pryzmatu (pod soczewką). Ja czyściłem kawałkiem miękkiej chusteczki chigienicznej nasączonej benzyną ekstrakcyjną -choć większość fachmanów zaleca alkohol izopropylenowy.
    Obecnie z prawie kompletnego trupa zrobił mi się napęd jak nowy -błyskawicznie znajduje ścieżki ,sesje i nagrywa bez problemu.
    Czasami też wystarczy przedmuchać spręzonym powietrzem.
    Aha -jak brałem się za to od czyszczenia samej soczewki ,to prawie zero wyników ........
    umli
    Level 12  
    a mi ta nagrywarka spadła z wysokości 1,5m na kafelki i teraz już tylko czyta płyty audio? rozkręciłem ją ale wszystko było na miejscu, może jakieś niewidoczne mikropęknięcie?
    adrian20
    Level 14  
    Coż z tym upadkiem może być różnie mnie też spadła ale działała ok 2 tyg i padła. Natym upadku cierpi najwięcej LASER !!!
    umli
    Level 12  
    a mi ta nagrywarka spadła z wysokości 1,5m na kafelki i teraz już tylko czyta płyty audio? rozkręciłem ją ale wszystko było na miejscu, może jakieś niewidoczne mikropęknięcie?
    blur
    Level 22  
    No niestety panowie , jak już pisałem cała nagrywarka wygląda jak nowa nawet pyłku nie widać, ale rozebrałem i przeczyściłem cały układ optyczny i dalej to samo laser radośnie podskakuje i nawet świeci ale płyty nie widzi :( będzie trzeba zaopatrzyć się w nowy laser ale ile to kosztuje i gdzie najtaniej ? to jest model KRS-220B
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Nie ma co kombinować z reg. na czuja podepnij się oscyloskopem i sprawdz sygnał na płycie audio jeśli cokolwiek będzie sygnału to można poreg. jeśli nie to tylko wymiana lasera /choć nie koniecznie on może być winien/
    Pozdrawiam
    blur
    Level 22  
    co wy z tą rególacją ? po raz enty mówię że nie ma tu żadnego pr-ka do rególacji ŻADNEGO !!!!!!