Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik położenia wału mimośródowego prasy.

Chmielu 31 May 2007 09:08 1955 3
    Chmielu
    Level 13  
    Witam,

Potrzebuję czujnik który wykrywałby położenie wału w kilku punktach (około 10). Aplikacja ma wyglądać tak, że czujnik zamontowany zostanie na wale mimośrodowym prasy i będzie dawał sygnały cyfrowe na wejścia sterownika w jakim położeniu jest wał (a zarazem suwak np. żeby wiedzieć kiedy rozpocząć podawanie materiału do prasy). Szukałem trochę w necie ale nie znalazłem nic co by się naddawało. Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z czymś podobnym proszę o pomoc.
    mik2002
    Level 11  
    Wszystko zależy od tego ile masz miejsca. Proponowałbym dwa czujniki indukcyjne, pierwszy do zliczania za pomocą licznika, drugi do określenia pozycji bazowej (kasowanie licznika, lub ustawienie na wartość 10 i zliczanie w dół) warto się przy okazji zabezpieczyć przed brakiem wykrycia pozycji bazowej. zliczanie odbywa się poprzez umieszczenie elementów metalowych na wale.
    Chmielu
    Level 13  
    Hmm, raczej chodzi mi o coś co miało by wyjścia cyfrowe nie analogowe. Myślałem o czymś w stylu enkodera, tylko że nie było by na wyjściu impulsów tylko każde z wyjść byłoby załączane w zależności od położenia wału. Konstrukcja własnej roboty z czujników indukcyjnych odpada - wolałbym żeby był to element zakupowy