Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio Star Noblesse De Luxe - nie startuje

cez35 31 Maj 2007 19:07 3635 5
  • #1 31 Maj 2007 19:07
    cez35
    Poziom 9  

Kupiłem używany ekspres do kawy Mio Star ( podobny do Saeco ) i po włączeniu robił kawę ale zawsze w bardzo małej ilości ( kilka milimetrów od dna filiżanki ) Po otwarciu pokrywy stwierdziłem że rurki są zapchane kamieniem. Rozebrałem je i przeczyściłem. Wymontowałem bojler i rozkręciłem go, zanurzając grzałkę w occie bo była oblepiona kamieniem. Przeczyściłem też sitka. Pompy nie rozbierałem. Po tych zabiegach ekspres nie włącza sie. Palą sie czerwone diody ( woda i kawa ) W czasie włączania przycisku "start" niekiedy pompa dostaje krótki impuls rozruchu. Podejrzewam ze musiałem poruszyć lub uszkodzić jakiś czujnik. Jakie powinny one mieć parametry i jak się je wyciąga. Może w gniazdach jest za mało pasty przewodzącej ? Bardzo proszę o udzielenie mi porad jak ten ekspres uruchomić.
    PS. załączam zdjęcia tego typu ekspresu, jakie znalazłem w internecie

0 5
  • #2 01 Cze 2007 08:45
    leszkju
    Poziom 17  

Posprawdzaj przewody czy wszystkie podłączone może nie ma styku na w kostce.

0
  • #3 01 Cze 2007 08:49
    cez35
    Poziom 9  

styki sprawdzałem już kilka razy i sytuacja jest bz.

0
  • #4 02 Cze 2007 09:35
    ANDYW6
    Poziom 24  

Musiałeś coś mylnie podłączyć i nie zamyka się obwód.

0
  • #5 02 Cze 2007 13:05
    cez35
    Poziom 9  

poprzednio napisałem między innymi: W czasie włączania przycisku "start" niekiedy pompa dostaje krótki impuls rozruchu. Moim zdaniem takie zachowanie sugeruje prawidłowe podłączenie.

0
  • #6 10 Sie 2007 17:32
    cez35
    Poziom 9  

Okazało sie ze płytka z elektroniką ma uszkodzenie.
    Zamykam ten temat - post

0