Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yountchi 9320C nie wchodzi w STAND-BY

qkiz 20 Paź 2003 22:14 1958 5
  • #1 20 Paź 2003 22:14
    qkiz
    Poziom 10  

Swego czasu miałem z nim problem, ale po wymianie BU508 i jeszcze jednego tranzystorka (już nie pamiętam jakiego) zadziałał. Jednak od czasu tej awarii nie chce wejść w stan czuwania - muszę go włączać i wyłączać isostatem. Schematu nie mam. Proszę o radę, w czym może tkwić problem.

0 5
  • #2 20 Paź 2003 22:22
    azalg
    Poziom 16  

w tych koreanczykach najczesciej stosuje sie szeregowy klucz (chyba 2sc 2335) steroawany tranzystorem 2sa1011 Przy uszkodzeniu przetwornicy. na zwarcie leci zlacze e-c i stad brak przejscia w st-by .Sprawdz te elementy ,jak nie to moze byc sklejony przekaznik st-by

powodzenia

0
  • #3 24 Paź 2003 23:48
    qkiz
    Poziom 10  

No to podmieniłem owe tranzystorki, bo i owszem - były popalone. No ale st-by ja nie było, tak nie ma. Zabrałem się wobec tego za szukanie przekaźnika i... nic nie znalazłem! :o Teraz już nie wiem, czy mam problemy ze wzrokiem, czy też może w tym przypadku przekaźnik jest zastąpiony czymś innym... Spróbuję poszukać jeszcze dokładniej... A może jakieś sugestie??

0
  • #4 25 Paź 2003 01:12
    zdzich42
    Poziom 40  

Skoro były 2SA1013 i 2SC2335 to przekaźnika nie będzie. Te właśnie tranzystory pracują jako klucz. Uszkodzenie tych tranzystorów ma jednak swoja przyczynę w niestabilnej pracy przetwornicy, podającej zawyżone napięcia. Jeśli jest to konstrukcja o której myślę (przetwotnica na tranzystorach) zacznij od wymiany kondensatorów elektrolitycznych po stronie pierwotnej. Po stronie wtórnej sprawdź kondensatory w gałęzi +B czyli 100mikro i chyba 47 mikro na 160 V. W obciążeniu +B wepnij słynna żarówkę i nie wkładaj nowych 2SA..... i 2SC...... dokąd nie otrzymasz stabilnego napięcia około 115V. Zmierz tez opór chyba 100kiloom równolegle do złącza CE tranzystora 2SC. .....często miewa przerwę powodzenia
    PS myślę że opis będzie pasował choć nie znam dokładnie tego modelu TV

0
  • #5 24 Maj 2006 11:33
    maryann
    Poziom 37  

Dla potomnych: W moim egzemplarzu należało pozamieniać nóżki Q506/2SA1013 w/g opisu na płycie; w/w tranzystor ma inną kolejność wyprowadzeń.

0
  Szukaj w 5mln produktów